Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Безпека і здоров´я дитини в зимовий період

Безпека і здоров´я дитини в зимовий період
 

Чи буде зима морозною, сніжною, вітряною або мокрою, в цю пору року ви повинні приділяти особливу увагу здоров'ю і безпеці свого малюка. Про те, як уникнути переохолодження та убезпечити чадо від інших зимових небезпек, розповідають педіатри.

У що одягати дитину взимку

Звичайно ж, дітей будь-якого віку взимку потрібно одягати тепло. Ваш найкращий вибір – декілька шарів тонкого одягу. Так дитина завжди буде залишатися в теплі і сухості. Вибирайте хороший якісний верхній одяг, який не продувається і не промокає, а також не забувайте про тепле нековзке взуття, рукавиці і шапки.

• Найголовніше правило для всіх дітлахів: одягайте на них на один шар одягу більше, ніж на себе при такій самій погоді.

• Купуйте дитині вільне зимове взуття, щоб в нього комфортно було взути дві пари шкарпеток.

• Якщо дитина маленька, приберіть з зимового одягу всі шнурки, які можуть стати причиною задухи, і замініть їх липучками.

• Взимку в машині діти не повинні бути одягнені в пишний вільний верхній одяг. Тобто верхній одяг, пристібаючи дитину ременями безпеки, необхідно зняти. А щоб чаду не було холодно, зверху можна накинути плед.

• Якщо вдома холодно, немовлят все одно не рекомендується вкривати ковдрами, пледами і т.д., так як це значно збільшує ризик задухи і може привести до СРДС. Замість цього одягайте малюка в теплі боді і чоловічки, а якщо вдома холодно, користуйтеся спеціальними спальними мішками для немовлят.

• Якщо ж без ковдри не обійтися, вона має бути тонкою і заткнутою з усіх боків під матрацик ліжечка, а її край повинен знаходитися не вище, ніж на рівні грудей малюка.

Гіпотермія

Гіпотермія з'являється, коли температура тіла дитини падає через вплив холодних температур. Зазвичай це трапляється, коли малюк довго гуляє на вулиці в морозну погоду без відповідного одягу, або якщо одяг намокає. У дітей гіпотермія розвивається швидше, ніж у дорослих.

Коли настає гіпотермія, дитина може тремтіти і ставати млявою і незграбною. Її мова може стати невиразною, а температура тіла буде падати і далі. Якщо ви підозрюєте, що у дитини гіпотермія, терміново викличте швидку, заведіть малюка додому, зніміть всі вологі речі і одягніть в сухий теплий одяг.

Здоров'я дитини в зимовий період

Якщо взимку чадо страждає від носових кровотеч, поставте в його кімнату зволожувач повітря на холодну температуру. Сольові назальні краплі і вазелін допоможуть зволожити шкіру в носі. Якщо кровотечі часті або не закінчуються, зверніться до педіатра.

Холодна погода не викликає простудні захворювання. Але віруси, що викликають застуду та грип, взимку більш поширені, так як діти ходять до шкіл і садків і контактують одне з одним, а їхній імунітет ослаблений через нестачу свіжих вітамінів. Просто дотримуйтесь правил гігієни, частіше мийте руки і кашляйте з прикритим ротом.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас