Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Хороші іграшки, які і розважають, і розвивають дитину

Хороші іграшки, які і розважають, і розвивають дитину
 

Як батьки, всі ми хочемо наповнити дитинство наших дітлахів хорошими іграшками, правильно? І у всіх нас є хоч приблизне уявлення про те, що таке хороша іграшка. Хоча іноді ті самі іграшки, які ми вибираємо, виявляються не такими вже хорошими – нічому не вчать малюка, швидко ламаються, забуваються тощо.

Так як же вибрати дійсно хороші іграшки, які не тільки розважатимуть, а й розвиватимуть дитину, а також будуть настільки цікавими, що навряд чи в найближчі роки виявляться на далекій полиці або, того гірше, на смітнику? Для вас ми вибрали декілька категорій іграшок, які завжди будуть цікавими і корисними, і не набриднуть чаду з віком. Це – ті самі хороші іграшки, які будуть зберігатися роками і стануть основою ігрової колекції кожної дитини.

Конструктори

Вони розвивають уяву, адже малюк будуватиме все, що придумає. Крім того, всілякі конструктори стимулюють розвиток зорово-моторної координації, когнітивних і соціальних навичок, тренують уважність і посидючість. А найголовніше, що вони ніколи не набридають, та й на сучасному ринку ви знайдете конструктори для будь-якого віку.

Ігри-головоломки

А ось ігри-головоломки займуть і мозок, і ручки дитини. Більшість головоломок, звичайно, призначені для дітей шкільного віку і далі, але є цікаві іграшки і для дошкільнят. 

Іграшкові залізниці

Як і конструктори, вони дозволяють дитині побудувати залізну дорогу, як завгодно – якою він її бачить. А встояти від ігор з рухомим транспортом не можуть не тільки діти, а й дорослі. Всі, у кого з нас в дитинстві була іграшкова залізниця, до сих пір пам'ятають її, як одну з найкращих іграшок. Нехай і у вашого чада залишаться ці чарівні спогади.

Настільні ігри

Вони можуть дійсно надовго зайняти дітлахів, а в залежності від обраної гри, будуть розвивати ті чи інші життєво важливі навички. Мінус їх у тому, що часто для настолок потрібно більше одного гравця, та й дітей спочатку потрібно навчити в них грати. З іншого боку, якщо ви будете проводити з дітьми час за настільними іграми, це вас дуже зблизить.

Ігри на одягання

Починаючи з картонних ляльок і одежинок для них, одягання улюбленої справжної ляльки, і закінчуючи експериментами з власним одягом, а також примірками маминих туфель і помади. Все це допоможе сформувати смак до одягу, стимулюватиме естетичний розвиток і надихати на ігри на уяву. Тому не викидайте старі карнавальні костюми і частіше купуйте дітлахам незвичайні речі, які кожен день не одягнеш.

Музичні іграшки

Слухати музику і створювати її – прекрасне дозвілля для малюка, поки ви зайняті. Але щоб дитині така іграшка незабаром не набридла (а вам через жахливі звуки не захотілося викинути її у вікно), вибирайте якісні музичні іграшки і інструменти, що розвивають і підходять за віком. Крім того, приділяйте час тому, щоб навчити дитину користуватися музичним інструментом. А дітям постарше можна ставити і безкоштовні відео уроки.

Книги

Так, це толком і не іграшки, але без них дійсно нікуди. Читання (чи читаєте ви, або дитина) – прекрасне дозвілля для дитини, яке розвиває і дарує натхнення для подальших ігор для уяву. І навіть якщо ваш малюк ще не вміє читати, хороші книги, підібрані за віком – маст-хев вашої скриньки з іграшками.

Всілякі набори для творчості

Творчість – прекрасне розвиваюче заняття для дітвори. Правда, від такого проведення часу може бути багато безладу, та й стежити за дитиною під час її творчості необхідно. Тому вибирайте тільки такі набори для творчості, які відповідають віку малюка, а також обладнайте безпечне (для дитини і вашого ремонту) робоче місце, щоб чадо могло творити собі на втіху.

Розвивайтеся і вчіться, граючи!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас