Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Знайомимо дітей з Масляною: що розповісти?

Знайомимо дітей з Масляною: що розповісти?
 

Масляна – добре і яскраве, а найголовніше – смачне свято, якие просто неможливо не любити! Але, на жаль, в основному святкують його дорослі, а сучасні дітлахи не так знайомі зі змістом і традиціями Масляної. І зовсім даремно, адже познайомившись з Масляною, малеча напевно любитиме її не менше за Великдень. Так що, давайте знайомитися...

Як і що розповісти малюкам про Масляну?

Що таке Масляна?

Масляна – старе язичницьке свято проводів зими і зустрічі весни. Зустрічати його прийнято шумно і весело, щоб розбудити землю після довгої зими. Масляна відзначається весь тиждень, і закінчується спалюванням опудала зими. А млинці, якими ми всі так любимо ласувати, символізують весняне сонечко.

Чому Масляна так називається?

Як відомо, Масляна передує Великому Посту. А тому, люди, які його дотримуються, вже не вживають м'ясних продуктів в масляний тиждень – так готуються до 7-тижневого посту. Однак молочні продукти все ще їсти можна, тому Масляна і отримала таку назву – від слова «масло».

Чому дата у Масляної завжди різна?

Масляна, як Великдень, має перехідну дату, яка змінюється з року в рік. В принципі, дати масляного тижня і залежать від Великодня – він відзначається за 7 тижнів до свята Святої Пасхи, в останній тиждень перед Великим Постом, який передує святу Воскресіння Христового. Тобто, щороку дата Масляної буде залежати від дати Великодня. І в цьому році припаде на 12-18 лютого.

Чому на Масляну всі печуть млинці?

Швидше за все, навіть не знаючи самого сенсу Масляної, ваші дітлахи точно знають, що в цей тиждень можна наїстися млинців досхочу! Як пов'язані млинці з самим святом? А дуже просто! Млинці символізують яскраве весняне сонечко, якого всі ми так вже зачекалися. Плюс, в них немає заборонених продуктів, тому ласувати ними можна нескінченно. Мабуть, це останні «смаколики» перед Великим Постом, який триватиме аж до самого Великодня.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас