Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Постіль малюка: вибираємо спальні приналежності для немовляти (частина 1)

Постіль малюка: вибираємо спальні приналежності для немовляти (частина 1)
 

Ліжечко – найважливіша частина дитячої кімнати. Тут немовля проводитиме більшу частину свого часу в солодкому безтурботному сні. А щоб сон немовляти був саме таким, важливо підібрати правильні постільні приналежності, які зроблять спальне місце новонародженого безпечним і максимально комфортним. Наші поради допоможуть вам облаштувати таке ліжечко для немовляти.

Вибираємо постіль

Простирадло за розміром

Простирадло, яке ідеально підходить за розміром матраца – єдина дійсно необхідна постільна приналежність. Для безпеки крихітки воно має бути ретельно і щільно заправленим, не утворювати складок і не вибиватися з-під матрацу, коли малюк рухається уві сні. Більшість простирадл для новонароджених йдуть в стандартних розмірах (як і ліжечка, і матрацики). Ви просто можете заглянути в магазин, як https://babytime.com.ua/postelnoe-bele/, і вибрати будь-яке вподобане. Але якщо у вас ліжечко і матрац робилися під замовлення, відповідно і постільну білизну для новонародженого потрібно шити за їхніми розмірами.

Наматрацник

Водонепроникний наматрацник допоможе захистити дитячий матрацик від «аварій». Наматрацник не повинен бути товщий за 2-3 см, і він також повинен щільно прилягати до матраца. І добре, якщо він буде виготовлений з гіпоалергенних матеріалів, адже, як і матрац, він буде збирати в собі пилових кліщів і інші алергени.

Спідничка на ліжечко

Це, скоріше, декоративний предмет ліжечка, але спідниця сховає щілину між матрацом і каркасом ліжечка, куди могли б випадково потрапити дитячі пальчики. В іншому, вони роблять вигляд ліжечка більш гармонійним і акуратним, приховуючи стики і ящики для зберігання речей.

Пелюшки

Тільки конверти, спальні мішки для новонароджених і сповивання вважаються безпечними. Насправді, сповивання полегшує процес переходу від затишного маминого животика до сну в цьому світі, завдяки щільному обгортанню. Крім того, сповивання знижує ризик СРДС, стимулює нервово-м'язовий розвиток і сприяє більш довгому сну немовлят.

Ковдри, покривала і подушки

Додаткові постільні предмети, як ковдри-покривала і подушки швидше будуть виконувати декоративну функцію. Це текстиль, який зробить інтер'єр дитячої завершеним. Але, як би там не було, всіх цих предметів не повинно бути в дитячому ліжку, коли ви кладете в нього малюка. Для немовлят всі ці ковдри-покривала і подушки збільшують ризик удушення, тому користуватися ними можна тільки з тих пір, коли дитина почне стояти і повзати. І все ж в дитяче ліжечко їх краще не класти, а використовувати на підлозі під час гри для комфорту або вже в «дорослому» ліжку дитини.

Корисна порада:

Купіть кілька базових комплектів постільної білизни для крихітки, щоб в разі «мокрої аварії» ви завжди могли швидко змінити постіль.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас