Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Методики лікування ювенільного остеохондрозу

Методики лікування ювенільного остеохондрозу
 

У наш час все частіше молоді люди звертаються до лікарів з болем в спині. Найбільш поширеним захворюванням хребта в світі є остеохондроз, в середньому від нього страждає від 51 до 81 відсотків населення планети. Довгий час вважалося, що остеохондроз - захворювання виключно дорослої вікової категорії, але як показує практика в останні десятиліття захворювання хребта значно «помолодшали», і вже у більшої кількості дітей та підлітків діагностують ювенільний остеохондроз.

Що таке ювенільний остеохондроз, його симптоми і причини

Ювенільний (підлітковий, юнацький) остеохондроз - це захворювання, в основі якого лежать дегенеративно-дистрофічні зміни міжхребцевих дисків в підлітковому віці. Він може виникати внаслідок швидкого зростання підлітків, можливих порушень процесу формування скелета, а також через неадекватних фізичних навантажень на зростаючий хребет.

Найпоширенішими причинами розвитку ювенільного остеохондрозу є: спадковість, неправильне розвиток кісткових структур, надмірні фізичні навантаження, неправильне харчування, зайва вага, носіння важкого рюкзака на одному плечі, тривале перебування в неприродній позі під час навчання, пасивний спосіб життя, травми (родові і отримані при фізичних заняттях).

По симптоматиці ювенільний остеохондроз протікає трохи інакше, ніж остеохондроз у дорослих людей. Залежно від того, який відділ хребта пошкоджений хворобою, ознаки захворювання проявляються по-різному. Основними скаргами у дітей при шийному остеохондрозі є запаморочення, головний біль, що супроводжується нудотою і блювотою, швидка стомлюваність від розумових і фізичних навантажень, спонтанні непритомності, тобто в клінічній картині переважають судинні порушення, пов'язані з порушенням кровообігу в системі хребетних артерій. Зміни в шийному відділі хребта, як правило, не супроводжується гострим больовим синдромом. Діти скаржаться на ниючий, слабо виражену біль.

Для остеохондрозу грудного відділу хребта характерні періодичні болі в грудній клітці, в лівому боці, у верхніх відділах живота, а також ускладнене дихання. Часто ці симптоми помилково приписують захворювань внутрішніх органів.

Поперековий ювенільний остеохондроз має схожу клінічну картину із захворюванням дорослих людей, але все одно існують деякі особливості протікання, що ускладнюють діагностику: больовий синдром носить менш виражений, помірний характер, рухові і рефлекторні розлади зазвичай відсутні, порушення чутливості не зустрічаються.

Метамерний метод в лікуванні ювенільного остеохондрозу

Метамерный метод в лечении ювенильного остеохондроза
Існують різні методики лікування ювенільного остеохондрозу. У «Медичному центрі Берсенєва» для лікування застосовуються унікальні метамерні технології.

Якщо говорити простими словами, то метамерія - це тип будови тіла тварин, що характеризується послідовним розташуванням ряду однакових, схожих один на одного, сегментів (метамерів) .Якщо розглядати процес розвитку людини від зачаття і до народження, то стане очевидно, що спочатку всі структури організму закладаються метамерно. Три зародкових листка - ектодерма, мезодерма і ендодерма - утворюють 33 метамери з кожного боку нашого тіла.

Кожен метамер зберігає певну автономність і самостійно відповідає за злагодженість дій всіх семи структур, розташованих на його території - шкіри, м'язів, кісток, судин, внутрішніх органів, імунної, ендокринної та нервової систем. Найголовнішою структурою кожного метамера є спинальний ганглій - скупчення чутливих нервових клітин. Вони контролюють строго певну територію в усіх без винятку тканинах організму.

Фахівці Медичного центру Берсенєва лікують своїх пацієнтів по метамерними технологіям. Для досягнення найкращого результату метамерні ін'єкції застосовуються в комплексі з метамерними точковим масажем, правильно підібраним харчуванням і лікувальною фізкультурою. Сеанси метамерних ін'єкцій в лікуванні ювенільного остеохондрозу здійснюються лікарями-неврологами і являють собою багаторазове обколювання уражених зон лікарськими препаратами з нейротрофічними властивостями. В результаті такого лікувального впливу відбувається нормалізація сенсорних, рефлекторних і трофічних розладів в даному метамері. Тим самим здійснюється лікування остеохондрозу і відновлення здоров'я дитини.

Лікування рухом - метод Бубновського

Лечение остеохондроза движением - метод Бубновского
В якості основного методу доктора Бубновського використовується кінезітерапія - лікування рухом. Для впливу на організм в методиці використовуються спеціально розроблені комплекси вправ на багатофункціональних тренажерах Бубновського з функціями декомпресії і антигравітації (МТБ). Для кожного пацієнта розробляється індивідуальна програма, що враховує його індивідуальні особливості та рівень фізичного розвитку, ступінь захворювання, загальний стан здоров'я. Програма включає спеціальні реабілітаційні вправи, призначені для поліпшення стану хребта.

Кинезотерапія на похилій площині - метод Євмінова

Кинезотерапия на наклонной плоскости - метод Евминова
Методика Євмінова полягає в застосуванні лікувальної фізкультури (кінезотерапії на похилій площині) для лікування, відновлення і профілактики захворювань хребта в будь-якому віці. Для занять використовується спеціальний пристрій - профілактор Євмінова - ортопедичний тренажер, який являє собою дерев'яну панель, оснащену рухомими рукоятками двох рівнів.

Для лікування ювенільного остеохондрозу фахівцями підбирається індивідуальна програма вправ. Спочатку вона спрямована на усунення болю і м'язового спазму, а після - на розвантаження і тренінг коротких м'язів спини.

Для лікування остеохондрозу у шийному відділі використовується додаткове пристосування - петля Гліссона, в якій виконуються спеціальні вправи. В кінцевому підсумку, всі ці заняття повинні привести до нормалізації харчування в міжхребцевих дисках.

Чому метамерний метод лікування ювенільного остеохондрозу ефективніше?

Лікування ювенільного остеохондрозу - це тривалий процес, так як терміни відновлення хрящової тканини міжхребцевих дисків залежать від швидкості біологічних і фізіологічних процесів в організмі. Метамерних методика доктора Берсенєва полягає в рефлексотерапії, тобто поєднанні нейрометамерної голкорефлексотерапії з одночасним введенням лікарських препаратів, що надають регенераційні вплив на пошкоджені ділянки хребта. Таким чином відбувається стимулювання власних можливостей організму для лікування захворювання. Метамерних методика лікування дозволяє цілеспрямовано впливати на уражену зону метамера як метамерними ін'єкціями, так і метамерними масажем.

І головне, що лікування в Медичному центрі Берсенєва КОМПЛЕКСНЕ - це курс метамерного лікування в медичному центрі (амбулаторно) і виконання домашньої програми реабілітації, яку складає лікуючий лікар.

Як показує практика Медичного центру Берсенєва комплексне лікування і виконання всіх призначень лікаря дають понад 90% гарантії позитивного результату.

Якщо говорити про інші, представлені вище методики лікування, то вони спрямовані виключно на лікування рухом з використанням принципів механіки.

Якщо ви помітили у своєї дитини симптоми ювенільного остеохондрозу - не чекайте моменту коли спина "сильно заболить", зверніться за консультацією дитячого невролога в doctorbersenev.org. Чим раніше буде діагностовано ювенільний остеохондроз, тим вище шанси зупинити активний розвиток захворювання і утворення деформацій хребта.

Записатися на діагностику і лікування ювенільного остеохондрозу в "Медичний центр Берсенєва" Ви можете по телефону дитячого відділення (044) 272-11-82 або за телефоном контакт-центру (044) 238-22-31.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас