Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Сімейний туризм, арт-терапія та інші способи виховати творчу особистість

Сімейний туризм, арт-терапія та інші способи виховати творчу особистість

Кожна мама знає, що її дитина неймовірна. Але ідеалу не існує, тому батьки завжди переймаються якістю освіти та шукають новітні підходи до розвитку творчої особистості. Дізнавшись, що одним із них є подорожі, ми запитали в експертів порталу Doba.ua, чи справді мандрівка може пробудити в малечі креативність та дослідили, які ще способи можна використати.

Бесіда в атмосфері довіри

Запорука нестандартного мислення – свобода у вираженні думок тоді, коли дитина вільно може спитати чи запропонувати, здавалося б, абсурдну річ, однак не боїться, що її пропозицію висміють. Тому першим кроком у становленні творчої особистості повинно бути чесне і відкрите спілкування.

Налагодивши дружні стосунки з чадом, ви дасте йому не лише можливість бути відвертим із вами, але й свободу для польоту фантазії. Звичайно, варто пам’ятати, що це не повинно перерости у вседозволеність. Проте регулярні обговорення особистих поглядів та колективне вирішення важливих завдань (наприклад, ремонту в квартирі) спонукає дитину мислити нестандартно.
як виховати творчу особистість

Мандрівка з родиною

Ні для кого не секрет, що подорожі розширюють світогляд. На жаль, далеко не всі батьки це розуміють, тому не готові брати з собою дітей. Вони пояснюють це тим, що для малечі подорож може бути виснажливою, потрібно брати більше речей і контролювати ситуацію кожну хвилину. Але саме подорожі в сімейному колі допоможуть відчути, що світ набагато більший, ніж дитина звикла його бачити. А батьки можуть спростити собі завдання, заздалегідь продумавши розваги та обравши правильний маршрут, де не стане проблемою ні пересування, ні оренда квартир. Ужгород, як приклад, чудово підходить для весняних канікул, адже тут щороку цвітуть справжнісінькі сакури.

Якщо ж милування цвітінням здається вам занадто нудним, можна зняти квартиру в Тернополі і разом із дітьми дослідити це «файне місто». Або ж влаштувати імпровізований квест. Тоді малеча буде просто в захваті! Такі розваги будуть не тільки веселими, але й корисними для розвитку підростаючого покоління.
як виховати творчу особистість

Мистецтво як дитяче хобі

Діти пізнають світ через тактильний контакт: їм постійно треба щось мацати, крутити в руках або пробувати на смак. Таку допитливість навіть у ранньому віці можна поєднати з мистецтвом. Наприклад, надзвичайної популярності зараз набуло малювання спеціальними фарбами, де замість щіточок і пензлів використовуються пальці, чи й цілі долоньки і ступні. Це не лише допомагає проявити свої творчі задатки, але й знайомить малюка з навколишнім світом, бо він може не лише споглядати кольори і малюнки, але й стати частинкою цього мистецтва: доторкнутися до кольорів, змішати їх і залишити свій слід на папері.

Та не лише малювання можна використовувати для розвитку творчих здібностей. Чадо може спробувати себе у музиці, танцях або проявляти себе іншим способом. Головне – дати йому таку можливість та усіляко підтримувати, навіть якщо поки в дитини погано виходить. Для дитини це вже досягнення, тож потрібно ним пишатися.
як виховати творчу особистість

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас