Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Найкращі активні заняття для дітей з СДУГ

Найкращі активні заняття для дітей з СДУГ
 

Чи знали ви, що понад 10% сучасних дітей страждають від синдрому дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ)? Зараз є чимало способів боротьби з цим станом – терапевтичних та медикаментозних, але фізична активність також повинна стати невід'ємною частиною повсякденного графіка гіперактивної дитини. Адже вже не раз доведено, що активне проведення часу допомагає дітлахам концентруватися, бути уважнішими, підвищує самооцінку, покращує настрій і сприяє боротьбі з депресією.

Звичайно ж, фізична активність корисна для всіх дітей без винятку. Але діти зі СДУГ отримають від неї ще більше користі. Як показали останні дослідження, активне проведення часу допомагає ефективно боротися з симптомами СДУГ і покращує когнітивні функції у гіперактивних дітей. Причому для поліпшення уваги і концентрації, а також підтримки гарного настрою достатньо всього 30 хвилин активних занять.

Користь фізичної активності для дітей при СДУГ незаперечна, але яке саме заняття вибрати? Змагальні види спорту – не найкращий вибір для гіперактивних дітей. Але є безліч інших занять, якими чадо зможе займатися в групі або з вами. Про них ми і розповімо далі.

Найкращі активні заняття для дітей з дефіцитом уваги та гіперактивністю

Танці. Направляючи свою енергію і емоції і висловлюючи їх за допомогою танцю, дітки з СДУГ як би виплескують все зайве, після чого краще концентруються і стають уважнішими. Причому підійдуть абсолютно будь-які танці. Запитайте малюка, який напрямок подобається йому, і запишіть у відповідну групу в своєму місті.

Бойові мистецтва. Карате, тхеквондо, дзюдо та інші бойові види спорту ідеально підходять для розвитку координації і концентрації, навчання самоконтролю, повазі і дисципліні. Різноманітні вправи, рухи і прийоми не дадуть дитині занудьгувати на тренуваннях і допоможуть виплеснути зайву енергію.

Катання на велосипеді. Активне проведення часу на вулиці – завжди відмінний вибір. Фізична активність на свіжому повітрі допоможе поліпшити і підтримувати настрій дитини, а ритмічне обертання педалей допоможе дитині зі СДУГ краще фокусуватися і навчить контролювати свої імпульси в поведінці.

Біг. Знову ж таки, звичайно, бігати краще на вулиці, а не вдома на біговій доріжці або в спортзалі. Пейзаж, який буде постійно змінюватися, не дасть дитині занудьгувати. А користь самого бігу немиожливо переоцінити. Це і корисне фізичне навантаження, і кардіотренування, і заняття, що допомагає очистити розум. Дитина буде спалювати зайву енергію і розвивати впевненість у собі, намагаючись поставити нові рекорди за швидкістю або дальністю забігів. А ритмічні і повторювальні рухи стопами (як і у випадку з обертанням педалей велосипеда) сприятимуть концентрації і самовладанню.

Плавання. Для нього дійсно потрібна уважність і концентрація, а також чимало сил і енергії. Плавання не тільки всебічно розвиває фізично, а й допомагає розслабитися і заспокоїтися.

Ці заняття можна назвати найкращими для дітей зі СДУГ. Але не робіть вибір за дитину – обов'язково запитайте, чим би хотіла займатися вона. Адже тільки в цьому випадку фізична активність буде цікавою і принесе максимум користі гіперактивній дитині.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас