Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Моє хобі – секрети ідеальної вишивки бісером

Моє хобі – секрети ідеальної вишивки бісером
 

На сьогоднішній день такий вид рукоділля, як вишивка бісером, став неймовірно популярним. І в цьому немає нічого дивного – працювати з бісером дуже легко і приємно, а готові вироби захоплюють своєю красою і оригінальністю. Будь-який виріб з бісеру, зроблений з душею, може стати як чудовим подарунком з будь-якого приводу, так і приголомшливою прикрасою будинку або навіть сімейною реліквією, особливо якщо мова йде про вишиті ікони.

Тому, хто раніше ніколи не стикався з бісером, може здатися, що створити воістину приголомшливий виріб з сотень або навіть тисяч дрібних бісеринок неймовірно складно і практично неможливо. Хоча ті, хто захоплюється рукоділлям і вміє вишивати не тільки бісером, але і хрестиком, гладдю, стрічками та іншими техніками, з упевненістю скаже, що бісером вишивати неймовірно легко і приємно.

Незважаючи на те, що вишивка з бісеру значно легша, порівняно з іншими техніками вишивки, все ж у майстринь, які давно цим займаються, вироби виходять краще, ніж у початківців. У чому ж секрет ідеальної вишивки бісером?

Секрети майстерності вишивки бісером

Сама техніка вишивки бісером досить проста, і освоїти її під силу навіть дитині. Звичайно, в залежності від виду виробів та бажаного результату, при кріпленні бісеринок до тканини можуть використовуватися різні види швів. Так, наприклад, при вишивці великих картин і ікон найчастіше використовується шов «назад голку», при вишивці маленьких робіт можна використовувати простий рядковий шов або шов «вперед голку». При вишивці одягу найчастіше використовують стебельчатий шов: для цього відразу до тканини пришивають дві бусинки, після цього повертаються назад і прошивають останню намистинку ще раз – при такому способі готовий орнамент буде стійким до численних прань і прасувань.

Ось і вся техніка! У чому ж тоді складність? На думку багатьох рукодільниць, для ідеальної роботи найвідповідальнішим і самим непростим етапом є вибір матеріалів, і недосвідчені майстрині часто роблять помилки вибираючи не те, що потрібно.

Як правильно вибрати матеріали для вишивки бісером

Нитка і голка

Для вишивки бісером, як правило, використовують нитки муліне, мононитки для прошивки хутряних виробів або тонку волосінь. Перші з них в основному використовують для вишивки невеликих картин, мононитки добре підходять для вишивки одягу, а волосінь – для вишивки ікон і одягу також.

Голка для вишивки бісером повинна бути спеціальною з маленьким тонким вушком, що практично не відрізняється за товщиною від самої голки. У таке вушко досить складно увіткнути нитку самостійно, тому перед роботою обов'язково запасіться нітковдівачем.

Тканина

Готуючись до роботи з бісером, потрібно розуміти, що на відміну від вишивки хрестом або гладдю, де використовуються тільки нитки, бісер досить важкий, і чим більший розмір вишивки, тим важчим буде виріб.

Для того щоб готова робота виглядала добре, ніде не провисала і довгий час зберігала свій вигляд, тканина для вишивки бісером має бути щільною і без еластину, інакше дуже швидко втратить свій зовнішній вигляд. Початківцям найкраще купувати готові заготовки для картин, де в наборі вже є відповідна тканина з набитим малюнком.

Бісер

Вибрати правильний бісер – мабуть, найвідповідальніша і найскладніша задача. На сьогоднішній день в магазинах для рукоділля можна зустріти бісер від різних виробників і, відповідно, різної цінової категорії.

Якщо ви збираєтеся вишивати картину або прикрашати бісером одяг, тоді на самих бусинах краще не економити, інакше виріб буде виглядати неохайно. Так, наприклад, бісер українського виробництва, на жаль, але має різне калібрування, і при роботі вам доведеться ретельно підбирати кожну намистинку, і все одно результат може вас не порадувати.

Дуже популярний сьогодні бісер чеського виробництва – він дорожчий за український рази в 2,5-3, однак самі намистини в ньому рівніші, і при вишивці доведеться менше мучитися, щоб підібрати всі приблизно одного розміру.

Найкращим на сьогоднішній день вважається японський бісер – практично кожна намистинка в ньому ідеально рівна, відкалібрована, і при цьому він дуже стійкий до численних прань і прасувань, не втрачає колір і фактуру, завдяки чому ідеально підходить для прикрашання дорогих речей і вишивки картин.

Сьогодні також багато онлайн магазинів, що пропонують як окремо матеріали, так і готові набори. Купувати окремо бісер онлайн не варто, так як через різні настройки колірної гами моніторів можна помилитися з відтінком бісеру, а ось готові набори з необхідним бісером, тканиною і нитками купувати можна, так як в цих наборах з самого початку бісер строго підібрано під виріб.

Пяльця

Ті, хто вишивав до цього стрічками або гладдю, знають, наскільки важливо, щоб при вишивці тканина була рівномірно натягнутою, інакше робота може втратити свою форму. З цієї ж причини при вишивці бісером невеликих виробів або окремих деталей використовують п'яльця.

Якщо ж ви збираєтеся вишити велику картину, тоді заздалегідь подбайте про підрамник, на який зможете натягнути полотно. Для вишивки бісером також є спеціальні верстати, оснащені підсвічуванням – на нього дуже зручно натягувати полотно, а додаткове світло не дає очам втомлюватися так швидко, як при використанні верхнього світла.

Інші матеріали

Крім тканини, ниток, голок і бісеру, для виконання роботи вам знадобляться великі і мініатюрні ножиці, плоскогубці (на випадок, якщо голка застрягне в бусинці).

Вишивка бісером – це прекрасне хобі, яке приносить масу задоволення і підходить абсолютно всім, незалежно від віку. До того ж, готові вишиті картини коштують дуже багато, і багато художніх салонів і ті ж інтернет-магазини, які продають набори для вишивки, з радістю приймуть готову картину на реалізацію, якщо звичайно ви не захочете прикрасити готовою роботою свій будинок або подарувати виріб комусь із близьких. Ми ж бажаємо вам творчого натхнення, і нехай ваші вироби завжди будуть бездоганними.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас