Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Ланчбокс школяра: готуємо смачні і корисні перекуси

Ланчбокс школяра: готуємо смачні і корисні перекуси
 

Збирати дитині з собою перекуси до школи вже не так популярно, проте, це дуже важливо, особливо для учнів молодших класів. І якщо ви навчитеся грамотно збирати ланчбокс малюка, це гарантує вам, що все буде з'їдено, а чадо отримає лише користь від перекусу в школі (на відміну від чіпсів, вафель та інших швидких перекусів з магазину).

Всім добре відомо, що дітлахи, які добре харчуються протягом дня, можуть похвалитися кращою концентрацією і більшою енергійністю, що безпосередньо пов'язано з успіхами в навчанні. Як батьки, ми повинні прищеплювати своїм дітям звички здорового харчування, і зібраний в школу ланчбокс – один із способів уникнути шкідливих перекусів, коли дитина на навчанні.

Збираємо ланчбокс для школяра

Зібрати хороший ланчбокс не так вже й просто. По-перше, їжа повинна бути підходящою для цього, а по-друге, школяр повинен захотіти її з'їсти. Для цього підключайте дитину до приготування шкільного перекусу і завжди запитуйте, що б школярик хотів покласти до ланчбоксу. А списком відповідних для цього продуктів ми поділимося далі.

Як і інші прийоми їжі, перекус в ланчбоксі школяра повинен бути збалансованим. Простіше кажучи, в нього ви завжди повинні класти продукти з усіх 5 груп. Якщо ж ви не можете покласти і молочне і м'ясне, хоча б щось одне з цього має бути присутнім в шкільному ланчбоксі.

Борошняне і крупи

Ця їжа багата вуглеводами, а тому стане хорошим джерелом енергії для вашого школяра. Тут можна покласти: хліб (бутерброди, булочки, сендвічі), крекери, міні кекси, макарони або рис.

Фрукти і овочі

Вони також стануть прекрасним джерелом енергії і зарядять дитину вітамінами. Обов'язково покладіть до ланчбоксу щось із цих продуктів: яблуко, груша, банан, айва, нектарин; коктейльні або черрі помідори, палички огірка або моркви, нарізане листя салату; корнішони.

Молочні продукти

Молочні продукти – відмінне джерело білка, який добре тамує голод і сприяє відновленню організму. Крім того, в молочці міститься багато кальцію, який так потрібен дітлахам! Якщо ваш школярик їсть молочні продукти, покладіть до його ланчбоксу щось із цього: питний йогурт, молоко або улюблений кисломолочний напій дитини; йогурт, десерт або сирок.

М'ясо та його альтернативи

М'ясні продукти та їх альтернативи також дуже багаті білком, а ще залізом. М'ясні або молочні продукти (або ж і ті, і інші) обов'язково мають бути присутні в ланчбоксі школяра, щоб дитина встигала відновлюватися з новим активним розпорядком життя. Серед м'ясних продуктів ви можете вибрати шинку, курку або рибу; або ж замінити їх яйцями або бобовими.

Напій в школу

Не менш (а навіть більш) важливо, щоб у вашого школяра завжди була з собою пляшка з водою. Так, краще давати дитині в школу саме воду – мінеральну або відфільтровану, а не сік, компот або газовану воду. При бажанні в водичку можна покласти скибочки огірка, лимону або інших фруктів. А щоб напій залишався холодним максимально довго, наповніть пляшку водою до половини, покладіть на ніч в морозилку, а потім вранці долийте води кімнатної температури до верху.

Поживність і користь шкільного перекусу

Щоб школяреві вистачало енергії на настільки активні будні, його ланчбокс повинен бути наповнений корисними і поживними продуктами. Збираючи ланчбокс зі снеків і енергетичних батончиків, ви лише будете згодовувати дитині більше жиру і цукру, що піде їй тільки на шкоду. У таких продуктах немає необхідних вітамінів і мінералів, на відміну від тих, про які ми говорили.

А як на рахунок солодощів і чіпсів в ланчбоксі?

Дитині напевно набагато сильніше сподобається шкільний перекус, якщо в ланчбоксі буде і щось солоденьке. Краще, звичайно, якщо це будуть більш здорові альтернативи солодощів, як домашня випічка або мюслі-батончик.

Чіпси – ще один перекус, який дуже люблять школярі. Але якщо ви будете давати своїй дитині кожен день по маленькому пакетику чіпсів (скажімо, пачку на 25 гр), то за тиждень школярик з'їдатиме тільки через них 40 гр жиру. Ось, чому чіпси не можна їсти кожен день. Крім того, вони містять купу непотрібної хімії. Якщо ваш школяр хоче перекушувати хрустиками, зберіть йому з собою крекери, кренделі або попкорн.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас