Як правильно мити підлогу для різних покриттів
Сучасні магазини пропонують дуже і дуже широкий вибір найрізноманітніших матеріалів для покриття підлоги як за фактурою і кольором, так і за матеріалами. І скільки існує варіантів різних покриттів, стільки ж і способів їх очищення, так як кожен з них потребує різного догляду.Ламінат. Це один з найпопулярніших варіантів покриттів, так як коштує він порівняно недорого, при цьому виглядає дуже затишно і красиво. При догляді за ламінатом потрібно використовувати мінімум вологи, щоб не зіпсувати його, а значить, чистити і мити його потрібно виключно злегка волого ганчіркою. При цьому щоб не залишалося розводів після чистки, в воду можна додати трохи оцту. Також для ламінату підходить напівсухе прибирання – розпорошення засобу для чищення і витирання його сухою ганчіркою.
Паркет. Цей варіант підлогового покриття не дуже популярний в Україні через високу вартість, проте все ж таки в деяких будинках його можна зустріти. Догляд за паркетом повинен включати: щоденне чищення покриття пилососом, миття злегка вологою ганчіркою або напівсухе чищення раз на тиждень, і натирання мастикою щомісяця.
Керамічна плитка. Плитка – прекрасне рішення для кухонь і ванних кімнат, так як чистити її дуже легко, вона стійка до вологи, до того ж, вона дуже довговічна, а завдяки сучасним технологіям її зовнішній вигляд просто приголомшує. Якщо плитка сильно забруднилася, то її можна почистити практично будь-якими відповідними засобами, а в повсякденному догляді вона потребує лише періодичного протирання вологою губкою або ганчіркою. Для блиску без розводів в воду під час прибирання додають пару крапель нашатирного спирту.
Лінолеум. Це дуже практичне рішення, а сьогодні таке покриття може бути ще і дуже красивим. Серед головних достоїнств лінолеуму – його дешевизна, практичність, довговічність, теплота, ну і тепер ще і краса. При цьому для миття лінолеуму використовуються найзвичайніші миючі замоби, в тому числі пральний порошок. Єдине, чого він «боїться» - це сода і висока температура води. Якщо хочете зберегти первозданний вигляд лінолеуму надовго, тоді не забувайте раз на пару місяців натирати його олією і фетровою ганчіркою.
Дерев'яна підлога. Як правило, після укладання дерев'яної підлоги, її відразу фарбують, щоб вона довше зберігала свій вигляд, проте можна зустріти і нефарбоване дерево в підлогому покритті. Фарбовану дерев'яну підлогу можна очистити за допомогою води і пари крапель нашатирного спирту, щіпки лимонної кислоти або декількох крапель оцту, а для збереження її первозданного вигляду не варто забувати натирати підлогу сумішшю соняшникової олії і спирту в однакових пропорціях кожні два тижні.
Дерев'яна нефарбована підлога – явище досить рідкісне. За нею потрібен особливий догляд – це покриття не терпить агресивної хімії, а тому догляд за ним повинен виглядати приблизно так: спочатку створюємо густу піну і наносимо її за допомогою щітки по ходу росту волокон, чистою вологою ганчіркою протираємо дошку двічі, і після протираємо ще раз сухою ганчіркою.
Сподіваємося, що тепер у вашому будинку підлоги будуть не тільки чистими, але й доглянутими, радуючи вас і ваших гостей своїм неперевершеним зовнішнім виглядом!