Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Види дитячих автокрісел: кожному віку – своє

Види дитячих автокрісел: кожному віку – своє
 

Автокрісла придумані для того, щоб ми могли безпечно перевозити своїх дітей в машині. А ось те, яке саме сидіння для малюка вибрати, залежить здебільшого від віку дитини, її зросту і ваги, але також і від того, як довго ви хочете користуватися покупкою.

Так яке ж автокрісло підійде саме вашому малюкові?

Автокрісла для немовлят

Як правило, це крісла, якими малюки можуть користуватися з народження до двох років (далі дитині потрібно буде автокрісло побільше). Такі автокрісла кріпляться тільки спиною до напрямку руху і можуть також служити переноскою для малюка. Дитяче автокрісло може прослужити вам від 6 од 24 місяців, а залежно від його розміру і того, як швидко зростає ваша дитина. Як тільки малюк досягне максимального зросту або ваги, передбаченої для даного крісла, йому потрібно буде купити «доросліше» автомобільне сидіння.

При цьому, якщо ви вже купили нове автокрісло, це не означає, що ви повинні його встановити обов'язково обличчям вперед (як всі ми звикли). Намагайтеся якомога довше возити чадо в машині спиною до напрямку руху, так як це набагато безпечніше. Сьогодні батькам настійно рекомендується возити малечу спиною до напрямку руху мінімум до 3 років. А ось недоношеним новонародженим і зовсім перший час потрібно їздити тільки в автолюльці.

Універсальне автокрісло

Такі автокрісла використовуються з народження до тих пір, поки дитина не стане досить дорослою, щоб їздити на дорослому сидінні автомобіля. Це означає, що за витрачені гроші ви отримаєте максимум. Універсальні автомобільні крісла можуть встановлюватися як за напрямком, так і проти напрямку руху, в залежності від ваги дитини. Як правило, спиною до напрямку руху малюк їздить до 3 років, потім сидушку перевстановлюють обличчям вперед.

Недоліком універсального автокрісла є те, що воно не портативне і не може використовуватися як переноска для немовляти. Воно взагалі складно відкріплюється від сидіння машини. Плюс, деяким батькам не подобається, що для немовляти таке сидіння досить велике, що змушує сумніватися в безпеці малюка під час поїздки.

Автокрісла-трансформери, як моделі 3в1, подібні універсальним дитячим автомобільним сидіннями. Єдина їх відмінність – в майбутньому вони можуть перетворюватися і на так звані бустери для зовсім дорослих дітей. Головна перевага таких автокрісел – в тому, що ви робите таку серйозну покупку лише раз, а потім автомобільне сидіння зростає разом з вашою дитиною: спочатку закріплюючись спиною до напрямку руху, потім обличчям вперед, потім перетворюючись на бустер.

Автокрісла-бустери

Це крісла для дорослих дітей, які можуть кріпитися лише обличчям по напряму руху. Мінімальна вага дитини для бустера має складати 13-18 кг, в залежності від обраної моделі. Бустером ви будете користуватися, поки дитина не доросте до того віку або комплекції, щоб більше зовсім не потребувати автокрісла.

У автокрісла-бустера є власний набір ременів безпеки, але можна використовувати і ті, якими оснащені сидіння автомобіля. Вибирати таке сидіння варто, виходячи з росту дитини, і краще взяти чадо з собою в магазин, щоб спробувати, на якому бустері йому буде зручніше їздити.

Зараз рекомендується перевозити дітей в автокріслах до досягнення ними зросту в 145 см, що відповідає віку 8-12 років. І до 13 років дитина ні в якому разі не повинна їздити на передньому сидінні автомобіля.

Цікавий факт: У дитячих автокрісел є термін придатності. Тому, здійснюючи покупку, обов'язково зверніть на це увагу. Особливо, якщо ви вирішили купити автомобільне крісло б/в.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас