Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Життєво важливі навички для малюка (частина 1)

Життєво важливі навички для малюка (частина 1)
 

Незважаючи на те, що маленькі діти неймовірно легко і швидко навчаються буквально всьому, існують базові, життєво необхідні навички, які має опанувати кожен малюк. У цій статті ми розповімо про них, а також про те, як ви можете навчити ним свого малюка.

Миття рук

Миття рук – не просто естетична процедура, щоб на них було приємно дивитися. Мити руки правильно і регулярно необхідно, щоб не хворіти (особливо це стосується гастроентерологічних, інфекційних захворювань і грипу). Тому вам необхідно з самого раннього віку привчити дитину мити ручки, коли вони брудні, перед тим, як брати їжу або їсти, після туалету, контакту з тваринами і висмаркування.

Щоб добре помити руки, ваш малюк повинен:

- Намочити їх теплою водою, намилити і терти одну об одну не менше 15-20 секунд;

- Терти ручки одна об одну потрібно так, щоб долоні, їх тильна сторона і пальчики намилилися, включаючи і внутрішню поверхню нігтів;

- Ретельно прополоскати ручки під проточною водою, щоб на них не було залишків мила – вони можуть привести до подразнення шкіри;

- Витерти руки насухо паперовим рушником або окремо виділеним рушником для рук.

Турбота про себе

З самого дитинства малюк має освоїти базові навички турботи про себе. І нехай спочатку все це він буде робити під вашим наглядом, ви повинні (хоч і допомагаючи чаду в перший час), прищепити йому ці життєво важливі навички:

- чистити зуби;
- вмиватися;
- одягатися і роздягатися (взуватися і роззуватися);
- розчісуватися.

Прийняття рішень

Дозволяти дитині приймати власні рішення життєво важливо з ранніх літ. Так ви подаруєте чаду впевненість в собі і навчите бути самостійною людиною. Насправді ви помітите, що малюк дуже тямущий навіть на перших роках життя, якщо дасте йому можливість вирішувати і вибирати. Звичайно ж, маленька дитина далеко не завжди може приймати грамотні рішення, але ви можете допомогти їй, обмеживши вибір до кількох варіантів (які влаштують вас).

Щоб допомогти дитині навчитися приймати рішення, скористайтеся також наступними порадами:

• Замість того щоб вибирати, що дитині одягти, запропонуйте йому два варіанти. По-перше, так він сам прийме рішення; по-друге, так ви закінчите вічні суперечки з малюком на тему одягу. Коли піти можна в чому завгодно, дозвольте дитині повністю вибрати свій наряд. Якщо вона одягається не практично або не по сезону, поясніть, чому це – невдале рішення.

• Пропонуйте малюкові хоча б мінімальний (з двох варіантів) вибір на сніданок, обід або вечерю.

• Збираючись грати або гуляти, також давайте вибір, запитуючи, чим би дитина саме хотіла зайнятися.

• Дозвольте малюкові вибирати книгу, яку ви будете читати перед сном. Якщо чаду важко прийняти рішення, обмежте вибір.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас