Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Життєво важливі навички для малюка (частина 2)

Життєво важливі навички для малюка (частина 2)
 

Допомога близьким

Звичайно ж, в першу чергу, це буде допомога батькам. Через неї малюк навчиться допомагати і іншим людям. Так, малюки дитсадівського віку можуть не тільки допомагати по дому, але і робити це з задоволенням. Весь секрет – в тому, щоб давати йому завдання відповідно до його віку. Наприклад, завдання розставити по місцях вимитий посуд може бути небезпечним для крихітки, проте дитина може зібрати всі іграшки в один ящик або коробку, завдяки чому батькам вже дістанеться набагато менше роботи по дому.

Крім цього, малюк може:

- скласти свою піжаму в шафу або під подушку після сну;

- роззувшись, поставити взуття на взуттєву полицю (або хоча б під стінку);

- збирати і викидати сміття у відро для сміття.

Крім правильних завдань маленькому помічникові, не менш важлива і мотивація. Тому хваліть дитину, коли вона впоралася із завданням, і мотивуйте продовжувати далі в тому ж дусі.

Діти на кухні

З огляду на те, наскільки важливу роль в нашому житті відіграє харчування, ви, як батьки, повинні не тільки навчити малюка їсти, а й прищепити звички правильного харчування, а також бажання готувати для себе і їсти смачно. Тому допомога на кухні з боку дитини завжди повинна заохочуватися. Звичайно ж, ви не можете довірити дитині ніж і нарізування продуктів, та ось, з чого можна почати...

• Дітлахам подобається готувати власні страви. Дозвольте малюкові поекспериментувати, приготувавши коржики і інгредієнти для міні-піц і давши йому можливість викласти інгредієнти в такому складі і вигляді, як він хоче.

• Можна попросити маленького помічника помити фрукти і овочі.

• Накривати на стіл – сервірувати тарілки, виставляти деякі страви, класти їжу собі в тарілку; а також прибирати за собою зі столу.

• Наливати собі в склянку воду, молоко або компотик. Так, спочатку все це буде розливатися, але запасіться терпінням, тому що це – також життєво важливий навик.

Мотивуйте дитину навчатися життєво важливим навичкам!

Вам, як батькам, дійсно важливо розуміти, що здібності дитини обмежені, і вона не може відразу ж робити все так правильно і грамотно, як ви. Адже ви і самі відточували всі ці навички роками. Замість того щоб вказувати чаду на його помилки, мотивуйте його, хваліть за успіхи і просто за старання. На відпрацювання всіх цих навичок дійсно потрібно чимало часу і сил, а також, звичайно ж, вашого терпіння.

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас