Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як змінити малюкові підгузник: 5-крокова інструкція

Як змінити малюкові підгузник: 5-крокова інструкція
 

Незважаючи на те, що часті (а іноді і щогодинні) зміни підгузників можуть бути не найулюбленішим заняттям молодих батьків, це все ж важлива частина процесу догляду за малюком. Від брудних підгузників нікуди не дінешся, але з нашими порадами ви зможете зробити процес їх зміни максимально швидким і комфортним як для вас, так і для малюка.

Як відрізнити чистий підгузник від брудного?

Якщо у вас новонароджений, ви напевно дізнаєтеся, коли він збирається зробити «брудну справу». Какаючи, немовлята кривляються і крекчуть. Якщо малюк пописяє в одноразовий підгузник, на них часто є смужки, які після намокання змінюють колір – так ви і дізнаєтеся про те, що його пора міняти. Якщо ж мова йде про багаторазовий тряпчаний підгузник, він стане злегка вологим. А в тому випадку, коли ви не можете визначити, чи пора «переодягатися», спробуйте підгузник скраєчку зсередини або загляньте всередину.

Якщо дитина спить, немає необхідності будити її, щоб змінити підгузник. Крім тих випадків, коли він дуже мокрий або брудний і доставляє малюкові дискомфорт, вам не потрібно міняти підгузник під час нічних годувань, особливо, якщо після цього малюк гірше засинає.

Готуємося до зміни підгузника

Перш ніж ви почнете, переконайтеся, що все необхідне у вас під рукою:

• Чисті підгузники – пара таких завжди має бути під рукою.

• Чисті ватяні кульки, ганчірочки або серветки. Немовлят до 1 місяця і малюків, які страждають від пелюшкового дерматиту, слід підмивати ватяними кульками, змоченими в теплій воді, і витирати сухою ганчіркою (для дітлахів без пелюшкового дерматиту можна користуватися спеціальними гіпоалергенними серветками для новонароджених). Більш старших немовлят можна обтирати вологими серветками для новонароджених – врахуйте, що вони повинні бути гіпоалергенними і не містити спирту і ароматизаторів.

• Чистий одяг – про всякий випадок, якщо брудний підгузник протік.

• Мазь для запобігання пелюшкового дерматиту. Якщо малюк страждає від постійних подразнень від підгузків, така мазь створить бар'єр між ніжною шкірою малюка і подразнюючими рідинами (і не тільки рідинами). Не потрібно використовувати лосьйони, дитяче масло або тальк. Але пам'ятайте, що з багаторазовими підгузниками не можна використовувати занадто багато мазі або крему.

• Ваша любов і турбота. Ваш ніжний голос (розмовляючий або співаючий) і дотики допоможуть зробити процес зміни підгузників набагато менш стресовим для крихітки, і простішим для вас.

• Відволікаючий маневр. Поставте на видиме місце улюблену іграшку малюка, механічну або музичну іграшку, щоб відволікти дитину від процедури, особливо, якщо він її не любить.

Як тільки ви все це приготували, вимийте і висушіть руки. Якщо це неможливо, ретельно витріть їх вологими серветками для немовлят.

Міняємо підгузник: 5-крокова інструкція

У немовлят і одноразові, і багаторазові підгузки, змінюються однаково.

Крок 1: Покладіть дитину на чисту, м'яку і безпечну поверхню

Пеленальний столик, комод з м'якою пелюшкою або покривалком, дитяче ліжечко або доросле ліжко (краще – накрите непромокаючої пелюшкою) – все це підійде. Також завжди стеліть свою пелюшку, якщо міняєте підгузник не вдома. І де б ви не міняли підгузник, завжди одну руку тримайте на дитині, навіть якщо вона не крутиться.

Крок 2: Зніміть підгузник і витріть дитину

Розстебніть підгузник і оцініть ситуацію, потім дотримуйтесь цих базових правил для дівчаток і хлопчиків:

Якщо підгузник мокрий: Складіть мокрий підгузок під дитиною так, щоб волога сторона була всередині, а чиста зовнішня опинилася під попою крихітки.

Якщо підгузник брудний: За допомогою самого підгузника витріть стільки, скільки зможете, потім складіть його брудним всередину, як і в попередньому випадку. Піднімаючи ніжки малюка, ретельно витріть його спереду теплою водою або вологими серветками для немовлят, переконайтеся, що не пропустили жодної складочки. Потім підніміть обидві ніжки і витріть його гарненько ззаду.

Як тільки малюк став чистеньким, дістаньте з-під нього старий підгузник і підкладіть новий, не відпускаючи піднятих ніжок. Витріть шкіру немовляти насухо, перш ніж одягати новий підгузник або наносити мазь від пелюшкового дерматиту. Якщо пупкова ранка ще не зажила, і ви не користуєтеся спеціальними підгузниками для новонароджених, загорніть підгузник спереду, щоб пупок крихітки «дихав» і не пітнів. Щільно закріпіть підгузник, щоб він не протікав, але не дуже щільно, щоб на ніжній шкірі немовляти не з'явилося подразнення.

І ще декілька порад:

• Дівчаток потрібно підтирати в напрямку спереду назад, щоб уникнути попадання шкідливих бактерій в область піхви. Не потрібно розкривати статеві губи і витирати там (навіть якщо ви бачите білий «наліт»).

• Хлопчики можуть «радувати» сюрпризами, пісяючи фонтаном. Тому, роздягнувши малюка, накрийте його спереду чистим підгузником або ганчірочкою. Час від часу ви можете бачити ерекцію, це нормально. І не бійтеся акуратно витирати немовля навколо пеніса і мошонки. Одягаючи новий підгузник, направте пеніс малюка вниз, щоб уникнути протікання і мокрих футболочок.

Крок 3: Викиньте брудний підгузник

Якщо підгузник одноразовий, скомкайте його в кульку, закріпивши липучками. Потім викиньте, але ні в якому разі не змивайте туалет. Виходячи з дому, беріть з собою пакетики, в які зможете скласти брудні підгузки, якщо їх не буде можливості викинути відразу. Брудні багаторазові підгузки зберігайте до прання в герметичних пакетиках.

Крок 4: Одягніть дитину

Тепер одягніть малюка в чистий одяг (так, переодягати його доведеться часто).

Крок 5: Знову вимийте руки

Ще раз вимийте руки або скористайтеся антисептиком для рук, якщо помити руки водою немає можливості.

Чи безпечно користуватися дитячими присипками і кремами для підгузників?

Експерти не рекомендують користуватися будь-якими тальками і присипками, так як, згідно з дослідженнями, вони можуть викликати проблеми з диханням, пошкодження легенів і навіть в деяких випадках привести до удушення і смерті.

Те ж саме стосується і кремів, лосьйонів і олійок. Якщо у малюка немає пелюшкового дерматиту, не потрібно ними користуватися. Якщо ж малюк страждає від подразнень, в цьому випадку потрібно користуватися спеціальною маззю, що створює бар'єр – в основному це цинкова мазь (оксид цинку) або вазелін. І, до речі, мазі використовуються тільки у випадку з одноразовими підгузками, з тряпчаними багаторазовими вони, як правило, не сумісні.

Обов'язково давайте дитячій попі висохнути і «подихати» пару хвилин, перш ніж наносити мазь або одягати новий підгузник. І пам'ятайте: якщо висип не зникає протягом 2-3 днів, вам необхідно звернутися до лікаря!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас