Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дитина боїться стоматолога: як допомогти побороти страх?

Дитина боїться стоматолога: як допомогти побороти страх?
 

Похід з дитиною до стоматолога може стати дійсно складним випробуванням. Адже і ми самі, дорослі, часто боїмося зубника, що вже говорити про дітлахів? Що ж ви, як батько, можете зробити, щоб допомогти дитині впоратися зі своїм страхом і подолати його? Ми пропонуємо три прості поради, які допоможуть заспокоїти малюка перед візитом до дантиста і зробити цю подію і для нього, і для вас не такою стресовою.

Поговоріть з дитиною

Розмова з дитиною про її страхи допоможе не тільки їй відчути себе краще, але і вам – зрозуміти своє чадо і причину його занепокоєння. Можливо, хтось зі школи розповів йому про свій страшний досвід у стоматолога, або ж малюк міг побачити щось страшне про зуби по телевізору. Для розмови виберіть тихий спокійний час, коли і дитину, і вас ніщо не відволікає, і приділіть їй 100% своєї уваги.

Ні в якому разі не варто несерйозно ставитися до дитячого страху. Ви можете поділитися з чадом своїми страхами та переживаннями. Наприклад, можна розповісти про те, що ви і самі завжди боялися ходити до зубника. Але зараз стоматологія зробила крок далеко вперед, і з сучасними технологіями обстежувати і лікувати зубки зовсім не боляче. Крім того, розповідь про ваші власні страхах допоможе побудувати довірчі відносини, щоб малюк міг вам відкритися. А розуміючи причину проблеми, вам буде набагато простіше з нею впоратися.

Перетворіть це в сімейну справу

Присутність когось із батьків або братів-сестер зробить досвід походу до стоматолога не таким стресовим для малюка. А ще краще, якщо ви всі разом запишетесь на консультацію, щоб дитина розуміла, що вона не одна. Навіть якщо ви просто запишете дітей до стоматолога одночасно, це подарує маленькому «боягузу» більше впевненості і спокою. А крім цього ви можете підбадьорювати його зі сторони. Також візити до зубника можна зробити традицією, яка буде проходити раз на півроку, і закінчуватися, наприклад, смачним морозивом.

Поговоріть з дитячим стоматологом

Вам напевно варто попередити дантиста про те, що дитина дуже боїться стоматкабінетів. При цьому з дітлахами краще ходити все ж до дитячих стоматологів. Вони знають підхід до маленьких «боягузів» або «вередух» і можуть зробити обстеження або лікування максимально комфортним для дитини. Можливо, сам лікар порадить вам, що можна зробити, щоб допомогти дитині впоратися з цим страхом і зробити досвід візиту до зубника не таким страшним і стресовим.

Ви повинні розуміти, що для дитини походи до стоматолога можуть ніколи не стати абсолютно комфортними. Адже, незважаючи на всі сучасні методи знеболювання і лікування, навіть ми, дорослі, часто побоюємося зубника. Але ви можете допомогти чаду переживати менше і справлятися з цим страхом.
>

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас