Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

VR-додатки для дитячих ігор і розвитку

VR-додатки для дитячих ігор і розвитку
 

Гаджети оточують дітей з народження. Сучасні пристрої полегшують побут батьків і стають першими іграшками. Керівник підрозділу планшетів і VR-продуктів компанії Lenovo в Україні Віталій Годзула розповів про технології віртуальної реальності для дітей та батьків, а також навів приклади цікавих і корисних додатків для VR-шолома.

Спочатку імерсивні технології віртуальної реальності (VR) розвивалися і опрацьовувалися саме в індустрії розваг. Ігри нового покоління не просто розважають дітей, вони розвивають творче мислення, вчать фокусувати увагу, допомагають легко запам'ятовувати інформацію. Сучасні VR-додатки поєднують елементи гри і освіти: дозволяють відправитися в космічну подорож раніше за Ілона Маска, досліджувати підводний світ нарівні з командою Кусто або створити свій власний всесвіт.

Віртуальна реальність в Україні

У київському музеї популярної науки і техніки «Експеріментаніум», наприклад, юні відвідувачі за допомогою VR-шолома Lenovo Explorer вивчають знамениті визначні пам'ятки в різних куточках світу. А безкоштовний VR-додаток «Київ: з ранку до світанку» допомагає всією сім'єю відправитися в тур по цікавим столичним місцям. Це перша віртуальна екскурсія по столиці з елементами гри, яка народилася завдяки експертизі української лабораторії Sensorama Lab, технологіям Lenovo і творчим ідеям проекту «Цікавий Київ».

Віртуальний маршрут об'єднав шість незвичайних місць: Будинок звукозапису Українського радіо, київський велотрек, технопарк UNIT City, театр на Подолі, арт-завод «Платформа» та Національну бібліотеку ім. Вернадського. Повноцінний інтерактивний VR-контент дає можливість стати учасником подій: наприклад, приміряти роль диригента на репетиції оркестру, перевірити знання в інтелектуальній вікторині, відчути атмосферу фестивалю «Кураж Night Market India» або UNIT City - української «Силіконової долини».

Сьогодні в Україні доступне все «екіпірування» для занурення у віртуальну реальність. При цьому, вже не потрібно мати ПК або ноутбук з надпотужними характеристиками. Вимоги до комп'ютера або ноутбука того ж VR-проекту «Київ: з ранку до світанку» відповідає мінімальним рекомендаціям для Windows Mixed Reality. Це платформа змішаної реальності – поліпшеної версії VR від Microsoft, яка відповідає за роботу з сумісними VR-шоломами.

віртуальна реальність для дітей

Самі шоломи стають доступнішими. Сьогодні інноваційний пристрій Lenovo Explorer коштує не дорожче за середній за характеристиками планшет. А завдяки простому підключенню без зовнішніх сенсорів, вазі всього в 380 грамів і зручній конструкції шолом стає кращим другом всієї родини.

Як вибирати VR-контент для дітей

Володарям шоломів, сумісних з платформою Windows Mixed Reality, в магазині Windows Store і сервісі Steam доступні тисячі ігор і додатків для роботи і навчання. Зрозуміло, не всі вони розраховані на дитячу або підліткову аудиторію. Крім вікового обмеження, яке вказують розробники, слід звертати увагу на контент.

Вибір конкретної гри або програми для занурення у віртуальну реальність залежить від характеру і захоплень дитини. Мабуть, головна вимога до VR-контенту для дітей полягає в тому, що ігрове середовище має бути безпечним і корисним. Важливо пам'ятати, що гаджет для дитини корисний, тільки якщо його використання унормовано за часом і дитина робить паузи для їжі і активності.

Перед тим як запустити гру для дитини, батькам варто спробувати самим. Якщо віртуальна гра імітує ситуацію, від якої в реальному житті батьки хотіли б захистити своїх дітей, від гри краще відмовитися. І навпаки: віддати перевагу перевіреним іграм, які дають можливість побачити, відчути і вивчити цікаві місця і явища, недоступні в звичайному житті.

П'ять VR-додатків для розваги з користю

The Lab

Вікове обмеження: 10+Це безкоштовна VR-гра від Valve – розробника найпопулярніших в світі комп'ютерних ігор. The Lab відмінно підходить для першого знайомства з імерсивними технологіями. В одному додатку автори зібрали колекцію міні-ігор з веселими науковими експериментами, в яких щось пішло не так. До збірки увійшли різнопланові активності: і суто розважальні на кшталт симуляторів стрільби з лука і тривимірної рогатки, і освітні компоненти, наприклад, екскурсія по зменшеній копії Сонячної системи і інтерактивна інсталяція, присвячена будові людського тіла. Хоча дітям, швидше за все, більше інших сподобається собака-робот, яка постійно крутиться під ногами і яку можна приручити.

Minecraft

Вікове обмеження: 7+Легендарна гра, освітню версію якої застосовують в школах по всьому світу, в тому числі в Україні, доступна і на платформі змішаної реальності. Механіка VR-версії Minecraft нічим не відрізняється від механіки «класичного» видання. Тривимірна модифікація гри так само допомагає тренувати навички стратегічного мислення, вчить оцінювати ситуацію, прораховувати дії на кілька кроків вперед і приймати рішення. Гравці як і раніше створюють власні світи, тільки тепер діють від першої особи в режимі повного занурення.

Tilt Brush

Вікове обмеження: 7+Це програма для 3D-малювання, яка перетворює в полотно всю кімнату. Але батькам не варто хвилюватися з приводу чистоти стін, тому що творчий процес відбувається у віртуальній реальності. На VR-палітрі Tilt Brush знайшлося місце і звичайним фарбам, і снігу, і вогню, і неоновим променям – всього близько 50 анімованих «кистей». Створену помахом руки картину можна зменшити або збільшити, стерти або додати елемент, а головне, розглянути з усіх ракурсів і навіть зсередини. Можливості графічного редактора надихають на експерименти, розвивають творчі задатки і винахідливість, допомагають освоїти базові художні прийоми. Елементи управління у грі інтуїтивно зрозумілі, так що освоїти їх дитині не складе труднощів.

Hello Mars

Вікове обмеження: 7+У роботі над цим VR-додатком творці використовували дані і дослідження космічного агентства NASА. Hello Mars відтворює посадку на поверхню Червоної планети в реальному часі і подорож по ній з марсоходом Curiosity. Інтерактивний «музей» знайомить з космічними апаратами і історією місій на Марс, а VR-тренажер дає можливість пройти підготовку в якості космічного пілота. В цілому це відмінна можливість для дітей більше дізнатися про планети, зірки і освоєння космосу в захоплюючому, нескучному форматі.

theBlu

Вікове обмеження: 7+Додаток theBlu занурює в океанські глибини, де на учасників віртуальної експедиції чекає близька зустріч з 25-метровим блакитним китом і іншими оселями морського дна. VR-дайверам відкриваються всі можливості, щоб відчути себе частиною підводного світу, «доторкнутися» до пропливаючих повз риб або коралових рифів. theBlu представляє підводний світ у всій величі і в найкращому вигляді, розкриває величезний потенціал віртуальної реальності. З одного боку, це VR-атракціон з відмінно опрацьованою візуалізацією і зачаровуючими сценами, з іншого – насичена емоціями прогулянка, під час якої вивчати світовий океан – суцільне задоволення.

Майбутнє VR-контенту

У віртуальній реальності закладено величезний потенціал для змін у всіх сферах діяльності. Розважальний VR-контент – лише відправна точка розвитку і впровадження імерсивних технологій в повсякденне життя. Уже сьогодні можливості VR використовують в освіті, торгівлі, архітектурі та медицині.

VR-технології активно застосовують психотерапевти, які відзначають особливу ефективність віртуальної реальності в боротьбі з фобіями. В результаті експериментів в Дослідницькому центрі віртуальної реальності в університеті Вашингтона 19 з 23 пацієнтів з арахнофобією змогли спокійно наблизитися до павуків після взаємодії з ними у віртуальному просторі.

віртуальна реальність для дітей

Додатки, сумісні з шоломом Lenovo Explorer, допомагають боротися і з іншими ірраціональними страхами. Limelight VR, наприклад, допомагає подолати страх публічних виступів, а Richie's Plank Experience – боязнь висоти.

Програму для боротьби з акрофобією розробили і випускники другого набору Sensorama Academy – проекту, який за підтримки Lenovo готує українських фахівців з імерсивних технологій. Додаток PhobiaVR допомагає подолати страх висоти, зробивши у віртуальній реальності стрибок з парашутом або політ на повітряній кулі.

Кількість і якість VR-контенту для різних сфер життя ростиме в геометричній прогресії, і вже для підростаючого покоління українців VR стане невід'ємною частиною життя. Сьогодні VR-пристрої та ігри допомагають дітям легко освоювати інноваційні технології і розвивати гнучкість мислення, яка спрощує сприйняття всього нового і незвичного. Завдяки віртуальній реальності діти пробують себе у творчості і точних науках, бачать світ в його різноманітті, долають невпевненість в собі і можуть раніше вибрати напрямок для свого майбутнього розвитку.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас