Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

3 важливі поради для батьків в сезон застуд і грипу

3 важливі поради для батьків в сезон застуд і грипу
 

Батькам маленьких діточок може здатися, що весь сезон холодів хтось в будинку то й діло, що бореться з застудою. На нежить вже ніхто навіть не звертає уваги, чи не так? Приходить осінь-зима, і малеча починає хворіти...

Як кажуть лікарі, це нормально для дітлахів – хворіти на застуду або грип кілька разів на рік. Так, діти до 6 років в середньому хворіють 6-8 разів на рік або приблизно раз на місяць в період з вересня по квітень. Дорослі ж переносять від двох до чотирьох застуд на рік, і найпоширеніший симптом при цьому – закладеність носа. Тому вам, як дорослим, може здатися, що малюк з температурою, нежиттю і кашлем хворіє буквально всю зиму.

Відрізняємо застуду від грипу

Симптомами застуди можуть бути: невисока температура, нежить, біль у горлі, чхання, кашель, дратівливість, зниження апетиту і проблеми зі сном. Грип же, як правило, характеризується кашлем і чханням, високою температурою, головним болем і втомою. При цьому симптоми застуди з’являються і посилюються поступово, в той час як грип з'являється раптово.

Сезон застуд та грипу: поради батькам

Порада 1: Зробіть все можливе, щоб уникнути поширення мікробів

Регулярне і ретельне миття рук – найкращий захист від застуд і вірусів. Коли ж немає можливості вимити ручки, користуйтеся спиртовим дезинфікуючим спреєм або гелем для рук. Також намагайтеся уникати хворих і навчіть дітлахів кашляти, прикриваючись ліктем, а не долонями. Пиття і гаряча рідка їжа зараз особливо важливі, особливо з огляду на те, що через холод ми практично не відчуваємо спраги (відповідно, забуваємо пити достатньо води).

Порада 2: Зробіть щеплення

Регулярні щеплення від грипу захистять вашого малюка від хвороб в сезон холодів. Тим більше що зараз існують вакцини, які підходять малюкам від 6 місяців. При цьому ви повинні знати, що щеплення від грипу не викликає грип (хоча іноді може викликати легкий дискомфорт).

Порада 3: Знайте, коли потрібно звернутися до лікаря

Якщо дитина захворіла на застуду або грип, вам, як батькам, важливо знати, коли пора звернутися до лікаря. Симптоми, які скажуть про те, що маляті потрібна допомога фахівця, залежать від віку дитини. Але типовими серед них можна назвати: температуру вище 39°С, температуру з висипом, утруднене дихання, дратівливість і небажання пити достатньо рідини.

Для малечі до 3 місяців температура в 37,4°С вже є приводом звернутися до лікаря. Також сходити в лікарню варто, якщо температура тримається довше 3 днів, утруднюється або частішає дихання, з'являється хрип, болі у вухах, горлі, синюватий відтінок шкіри губ або пальців, а також якщо симптоми хвороби не проходять протягом 10 днів.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас