Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як підібрати спортивне харчування під фізичну активність?

Як підібрати спортивне харчування під фізичну активність?
 

Харчування є найважливішим аспектом життєдіяльності. Тренд на правильне харчування заполонив життя сучасної людини. Море інформації та реклами збиває з пантелику. Як розібратися, що правильно їсти, як і коли? А спортивне харчування – складне питання навіть для професіоналів, не кажучи вже про простих обивателів. Що вживати, як, коли, якій фірмі-виробнику віддати перевагу? Як вибрати харчування під вид спорту? Питань більше ніж відповідей. Пропонуємо окреслити головні напрямки, щоб розуміти, від чого відштовхуватися.

Спортивне харчування представлено в сучасних магазинах протеїнами, гейнерами, жироспалювачами, амінокислотами, креатином, спецдобавками, вітамінами і мінералами, енергетиками, ізотоніками і гіпотоніками... З цього розмаїття нас найбільше цікавить, що яку має дію, і для якого виду спортивної діяльності краще підходить .

Протеїни

Практично при всіх видах фізичної активності можна застосовувати протеїн, тобто білок. Для звичайного фізкультурника він здатний заповнити частину добової норми білка. Якщо ви – затятий відвідувач фітнес-залів, і активно працюєте над собою, то один-два прийоми білка на добу допоможуть швидше відновитися організму. А культуристу з метою набрати масу, але при цьому не втратити рельєфності, 2-3 прийоми протеїну, що доповнюють раціон, забезпечать збереження кубиків без жирового прошарку. Дамам, прихильницям аеробіки з метою відкоригувати вагу, ранковий або вечірній прийом їжі можна замінити протеїновим коктейлем.

Гейнери

Гейнери найчастіше використовують спортсмени в силових видах спорту. Це – суміш, що комбінує вуглеводи і білок. Але вуглеводи в цьому комплексі переважають. Саме тому така суміш вам допоможе набрати підшкірний жировий прошарок, який згодом має перерости в м'язову масу. Гейнери розрізняються залежно від складових вуглеводів (простих і складних) і за калорійністю. Концентрати зі складними вуглеводами – дорожчі, але ефективніші.

Ізотоніки і гіпотоніки

Головна їхня відмінність – в співвідношенні мінералів і енергії. В одних – висока концентрація мінералів і середня кількість енергії. Це ізотонічні напої. Вони кращі при тривалих заняттях спортом, помірній інтенсивності фізичних навантажень, тривалістю до однієї години. Це такі види фізичної активності як футбол, бейсбол або хокей, або ж гольф, крокет. Протилежні властивості мають гіпотонічні напої. Вони швидко засвоюються організмом і показані при високоінтенсивних навантаженнях. Якщо ви – любитель бігових видів спорту, велопрогулянок, лижних катань, то вживання гіпотонічних напоїв підтримає і відновить ваш організм.

Вдосконалюйте ваші знання, займайтеся спортом!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас