Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

5 дивовижних фактів про двійнят та близнюків

5 дивовижних фактів про двійнят та близнюків
 

З того моменту, як ви побачите, як б'ються ці два маленьких сердечка на УЗД, до того, як почуєте, як вони говорять один з одним своєю мовою, ваші близнючки або двійнята ніколи не перестануть вас дивувати!

Ніщо не зрівняється з тим, щоб подарувати новій людині життя в цьому світі, окрім того, щоб подарувати життя двом новим людинкам! Але диво двійнят не закінчується тільки лише народженням двійні. Будь то близнюки чи різностатеві двійнята, ось кілька дивовижних фактів про таких діточок...

5 дивовижних фактів про двійнят

1. У них особливий зв'язок ще до народження. 3D УЗД показали, що ще в маминому животику маленькі двійнята ніби тягнуться одне до одного! Вже на 18 тижні вони розгорнуті обличчям одне до одного і ніби одне на одного дивляться! А ще вони можуть битися і навіть тягати одне одного за волосся, але все ще залишаються тісно пов'язані одне з одним.

2. Вони говорять своєю мовою! Близько 40% двійнят виробляють свою особисту мову для спілкування, і це не просто дитяче гуління. Вони дивляться одне на одного і, здавалося б, видають випадкові звуки. Але ці двоє надають таким звукам свій сенс і здатні розуміти одне одного. Не переживайте, ця їхня мова не завадить розвитку мовлення і навчання справжнім словам. Як правило, вигадана «секретна» мова зникає і забувається в міру того, як двійнята навчаються говорити рідною мовою.

3. Вони можуть заражатися одне від одного позіханням. Заразне позіхання – це те, що ми відчуваємо буквально кожен день, і навіть не надаємо цьому значення. Але чи знали ви, що діти не страждають від цього рефлексу років до 4-5, поки у них не розвинеться частина мозку, що відповідає за емпатію? Звичайно, малюки в принципі багато позіхають, і це може бути збігом. Проте двійнята часто заражають один одного позіханням, як ми – дорослі.

4. Вони різні, хоч і здаються однаковими. Не можете розрізнити двох близнюків? А ви придивіться уважніше. Незважаючи на те, що у них практично ідентична ДНК, паттерни складок і нерівностей на їхній шкірі будуть різними, в тому числі і відбитки пальців. Вважається, що відбитки пальців обумовлюються зростанням кісток дитини і контактом з амніотичною рідиною, тому вони можуть бути дуже схожими, але ніколи не будуть однаковими.

5. Вони будуть впливати на сон один одного довгі роки. Коли двійнята ще немовлята, один буде будити іншого, коли буде прокидатися вночі, щоб поїсти. А навіть якщо і ні, другий все одно напевно прокинеться, як тільки ви піднімете першого, щоб погодувати. Будучи малюками, вони будуть спілкуватися одне з одним своєю секретною мовою, через решітки ліжечок, хіхікати, трясти і розхитувати рейки, плюхатися на матрацики тощо. Думаєте, що розселите їх по різних кімнатах? Навіть не сподівайтеся. Або один буде так боятися бути сам у кімнаті, що ніхто не засне, або ж інший не буде спати, поки не побачить, що перший спить.

І навіть коли ваші двійнята стануть старшими, ви не зможете укласти їх спати по одному. Навіть якщо один з них буде втомленим «до не можу», він не ляже спати, поки другий не спить, бо не хоче пропустити щось цікаве, що за цей час трапиться з другим. Зате у вас є перевага: якщо батькам дітей різного віку доводиться планувати різні режими денного і нічного сну для кожного з малюків, то з двійнятами вам буде простіше – вони завжди будуть спати одночасно!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас