Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

4 вагомі причини відвести дитину до офтальмолога

4 вагомі причини відвести дитину до офтальмолога
 

Хороший зір і здорові очі – ключ до навчання і розвитку вашої дитини. А оскільки зір розвивається аж до 8-9-річного віку, важливо регулярно перевіряти здоров'я очей малюка, щоб виявити можливі проблеми на самій ранній стадії і тут же почати лікувати.

Сучасні експерти рекомендують перевіряти зір дитини при народженні, в півроку, у віці 3-4 років, потім в 5 років і далі щороку. Хоча, є різниця між звичайною перевіркою зору і комплексним обстеженням очей, яке проводиться в спеціалізованих клініках діагностики і корекції зору.

Про те, коли чаду варто провести комплексну діагностику зору, вам краще запитати у свого педіатра або сімейного лікаря. Але і ви самі, як батьки, повинні стежити за ознаками появи проблем із зором у дитини між плановими перевірками. Так ви будете знати, коли варто показати малюка офтальмологу і записати на комплексну діагностику зору.

У яких випадках варто показати дитину офтальмологу?

Причина 1: Фізичні симптоми

У деяких випадках ви можете помітити наявність проблеми, просто глянувши на дитину і її очі. Отже, варто відразу ж записатися на прийом до офтальмолога і комплексне обстеження зору, якщо чадо демонструє такі симптоми:

- косоокість (очі сходяться або розходяться);

- тремтячі очі;

- каламутна зіниця (у немовлят);

- випучені очі;

- опущені повіки;

- хронічна сльозливість, почервоніння, набряклість;

- тертя очей або примружування.

Причина 2: Зміни в поведінці

Якщо дитина робить щось не так, як зазвичай, це може бути ознакою проблем із зором. Наприклад, раніше малюк дивився телевізор з дивана, а тепер сідає на підлогу перед екраном. Або йому завжди вдавалося зловити м'яч, а тепер це виходить гірше. Або списувати зі шкільної дошки тепер набагато складніше. Залежно від віку, чадо по-різному буде «повідомляти» вам про проблеми із зором. І якщо вам здалося, що ви помітили одну з таких ознак, знову ж таки, звертайтеся до офтальмолога і ведіть дитину на повне обстеження.

Причина 3: Передбачувана затримка в розвитку

Якщо ви підозрюєте, що ваш малюк розвивається не так, як повинен, поговоріть про це з лікарем. Можливо, фахівець порекомендує обстежити зір дитини, щоб визначити, чи не в цьому проблема. Якщо вам здається, що вашому чаду складно розрізняти кольори, вчити букви або цифри, в цьому випадку також варто записатися на комплексне обстеження зору.

Причина 4: Травма очей

Якщо з дитиною стався нещасний випадок, і травма торкнулася або могла торкнутися очей, малюка тут же потрібно показати і офтальмологу!

До 25% дітей шкільного віку страждають від проблем із зором і можуть бути змушені носити окуляри. Тому так важливо ретельно стежити за здоров'ям дитячих очей і регулярно обстежуватися у фахівця.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас