Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як привчити дітей до порядку: поради для будь-якого віку (частина 2)

Як привчити дітей до порядку: поради для будь-якого віку (частина 2)
 

Вік 5-8 років: Підключайте фантазію

Дітлахи в цьому віці люблять проявляти креативність. І якщо ви кинете їм гідний виклик, вони досягнуть ще більшого успіху. Крім того, таким чином дітвора початкового шкільного віку може впоратися з набагато більшою відповідальністю. Щоб прищепити навички організованості та привчити чадо до порядку в цьому віці, спробуйте наступне...

Зробіть підтримання порядку доступним. Дитячі речі в шафі повинні лежати на нижніх поличках, куди дитина може самостійно дотягнутися, щоб скласти одяг по місцях. Те ж стосується і вішалок – для дітей рекомендується додати в шафі ще одну штангу нижче, куди чадо зможе вішати сорочки та сукні самостійно. Крім цього не завадить прикріпити на внутрішній стороні дверей в дитячу кілька гачків на рівні зросту дитини, куди можна буде повісити речі, які будуть одягатися завтра.

Покладіть на дітвору відповідальність. Поставте декілька здійсненних для дитини в цьому віці завдань, які вона повинна буде виконувати кожен день. Наприклад, щовечора перед сном іграшки з підлоги потрібно прибрати в коробку, речі – покласти в прання або шафу, приготувати новий одяг на завтра і т.д. Не потрібно придумувати нічого складного, адже все це чадо мусить робити самостійно.

Розподіліть дитячу кімнату на спеціальні зони. Щоб дитині було простіше підтримувати порядок у своїй кімнаті, розділіть її на функціональні зони: куточок для творчості з усім необхідним в ньому, місце для навчання з передбаченими полками і ящиками для канцтоварів та підручників, зона відпочинку – наприклад, на дивані з поличкою для книг і гаджетів поруч.

Обмежте кількість речей та іграшок в дитячій кімнаті. Щоб дитина не накопичувала мотлох, а разом з ним не розводила безлад, почніть викидати те, чим віона не користується. Це не тільки сприятиме організованості та порядку, але і навчить чадо важливому життєвому уроку, що ми не можемо мати все, що нам хочеться.

Будьте креативні в створенні нового місця для зберігання речей. Дітлахи в цьому віці люблять все збирати і колекціонувати, і накопичують дійсно багато речей. Тому вам доведеться продумувати все більше і більше місця для зберігання всього, що «потрібно» дитині в цьому віці. Ящики під ліжком, додаткові полички, пуфики, в які можна скласти речі – підключіть фантазію, інакше мотлох переможе.

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас