• Покладіть на дітвору відповідальність. Поставте декілька здійсненних для дитини в цьому віці завдань, які вона повинна буде виконувати кожен день. Наприклад, щовечора перед сном іграшки з підлоги потрібно прибрати в коробку, речі – покласти в прання або шафу, приготувати новий одяг на завтра і т.д. Не потрібно придумувати нічого складного, адже все це чадо мусить робити самостійно.
• Розподіліть дитячу кімнату на спеціальні зони. Щоб дитині було простіше підтримувати порядок у своїй кімнаті, розділіть її на функціональні зони: куточок для творчості з усім необхідним в ньому, місце для навчання з передбаченими полками і ящиками для канцтоварів та підручників, зона відпочинку – наприклад, на дивані з поличкою для книг і гаджетів поруч.
• Обмежте кількість речей та іграшок в дитячій кімнаті. Щоб дитина не накопичувала мотлох, а разом з ним не розводила безлад, почніть викидати те, чим віона не користується. Це не тільки сприятиме організованості та порядку, але і навчить чадо важливому життєвому уроку, що ми не можемо мати все, що нам хочеться.
• Будьте креативні в створенні нового місця для зберігання речей. Дітлахи в цьому віці люблять все збирати і колекціонувати, і накопичують дійсно багато речей. Тому вам доведеться продумувати все більше і більше місця для зберігання всього, що «потрібно» дитині в цьому віці. Ящики під ліжком, додаткові полички, пуфики, в які можна скласти речі – підключіть фантазію, інакше мотлох переможе.
Попередня частина статті