Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Корисні розвиваючі ігри для невеликої компанії школярів

Корисні розвиваючі ігри для невеликої компанії школярів
 

Скоро закінчиться навчальний рік, настануть довгоочікувані канікули. Діти обожнюють вихідні дні і канікули, вони їх чекають з нетерпінням, будують плани. Та ось вони, ці канікули, наступають, і чомусь дітлахи не знають, як зайняти себе, не використовуючи гаджетів. А раніше ж і велосипед, і «козаки-розбійники», і походи всілякі, будування халабуд – чого тільки були варті!

Ось батьки від бажання розворушити дітвору, відлучають малюків від «сидіння в планшеті». А далі, чим їх зайняти, толком і самі не знають. Такий збіг обставин, звичайно, призводить до конфлікту інтересів і образ. Найкраще рішення для подібних ситуацій – розвиваючі ігри в невеликій компанії.

На що спрямовані розвиваючі ігри:

• Емоційна і фізична розрядка з супутнім одержанням досвіду і різноманітних навичок;

• Розвиток логічного, образного, креативного мислення, фантазії, комунікаційних здібностей;

• Розвиток новаторських якостей – діти шляхом змін завдань самі і урізноманітнюють гру;

• Можливість розібратися з власними ролями в суспільстві;

• Придумувати ігри з можливостями об'єднання розумових і фізичних здібностей, але зменшенням ризику травматичності.

Які ігри запропонувати школярам на канікулах?

Ігри на логіку

Основна мета ігор на логіку – навчити дітей швидко думати і приймати рішення, застосовуючи логічне мислення і власний досвід. Це вміння стане незамінним помічником при різних життєвих обставинах: вміння сформулювати і дотримуватися власної думки, прораховувати наслідки вчинків і багато іншого.

Дозвілля дітей молодшого та середнього шкільного віку потрібно займати такими іграми, як шашки і шахи. У цьому віці дітлахам можна запропонувати рольові шахи і шашки, коли вони в образах фігур пересуваються імпровізованою дошкою. Розподілившись на дві команди, грають, як того вимагають правила. Але якщо гравців менше, ніж необхідно, то можна брати відповідальність за ходи кількох фігур в одній команді. На вулиці можна розкреслити імпровізовану дошку, а вдома використовуйте інтерактивну дошку. Альтернатива: одна людина робить рух по цій дошці, інші ж тільки визначають напрямок ходу.

Цікавими для школярів будуть і ігри на знаходження відмінностей, інтерактивні ігри з переміщенням предметів, головоломки і ребуси різної складності, хто більше придумає варіантів для вирішення головоломки і т.д. Це можуть бути як імпровізовані ігри, так і найрізноманітніші настолки, вибір яких в сучасних магазинах практично необмежений.

Ігри на координацію і швидкість

Такі ігри допомагають чітко визначатися з прийняттям рішень, орієнтуватися в просторі і часі, що також стане в нагоді в багатьох ситуаціях. Цей вид ігор часто тісно переплітається з фізичними навантаженнями. Саме спільний духовний та фізичний розвиток благотворно впливає на повноцінне всебічний розвиток дитини.

Такими іграми можна назвати: «Злови свій хвіст», коли діти шикуються у вигляді ланцюга і «голова» ловить «хвіст», рухаючись при цьому геометричними фігурами. Ще одна ідея – литовська гра з назвою «Квінта» (за принципом нашого «вибивала»), де діти розосереджуються в квадраті, а той, хто стоїть в центрі, намагається перехопити м'яч. Ще одна нескладна гра - «Дженга» - спрямована на розвиток спритності, координації і логічного мислення. Суть гри полягає в спритному витягуванні брусочка з заздалегідь побудованої вежі та встановлення його на верхівці. Витягати брусочки потрібно дуже акуратно, не заваливши вежу.

Дитяча енергія в таких іграх активно витрачається, але з толком. А дітлахи вже досить дорослі, щоб самим вносити деякі зміни в правилах, роблячи різноманітними улюблені ігри.

Грайте більше, грайте з користю!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас