Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Заготовлюємо квіти і трави для поробок з літа

Заготовлюємо квіти і трави для поробок з літа
 

Літня пора – ідеальний час починати заготовлювати квіти і гілочки для ікебани, квіткових колажів і інших виробів. Створювати гарні букети в компанії з дітьми – це весело, цікаво, пізнавально; це прекрасний спосіб подовжити життя красивим рослинам. А ще досить часто в старших групах дитячих садків і молодших класах школи дітлахам задають створити саморобку або листівку. Так ось, літня пора – найкращий час підготувати необхідний матеріал.

Збираємо матеріал для поробок

Складати букети – це ціла наука. Для різноманітних композицій матеріали краще збирати на різних локаціях. Зрізати рослини краще в суху, сонячну погоду в другій половині дня. Квіти краще вибирати на довгих ніжках і зріз робити на висоті 3-5 см від землі.

Відмінно підійдуть для цього і вилазки на природу до водойм, де можна нарізати листя очерету з квітами, водяні лілії, аїр, жовтий ірис. Також корисно виїжджати в ліс – тут можна зібрати дубові і смерекові гілочки, шишки, жолуді. В полі можна нарізати колосся пшениці, вівса, невеликі квіти соняшника, дикий мак. Подібні прогулянки стануть відмінним спільним проведенням часу з дітьми і корисним активним відпочинком.

Діти обожнюють бігати, тим більше на чистому повітрі, далеко від міста і машин. Дитяча допитливість тут теж буде дуже до речі, адже це чудова можливість більше дізнатися про природу. Вилазка принесе користь справі і радість спілкування всій родині.

Підготовлюємо зібраний матеріал

Звичайно ж, зібравши красиві матеріали для поробок, ви захочете, щоб вони збереглися як можна довше. На довговічність композиції можна вплинути, витримавши деякі нескладні вимоги, з якими відмінно впораються навіть маленькі помагайчики:

• Квіти краще зрізати на стадії бутонів або вже в повністю розпущеному вигляді.

• Листя зі стебел зрізати потрібно відразу.

• У тендітні бутони можна вставити підтримуючий дріт, тоді вони не зламаються після засихання.

Проводити процедуру засушування можна різними способами, але дітям зрозумілішими і легшими будуть два варіанти:

1. Закласти між сторінок книги і засушити під пресом. Цей варіант найбільше підходить для листочків, травинок, квітів з невеликими бутонами або рослин з маленькими квіточками. Це зручно, якщо ви збираєтеся далі використовувати матеріал в необ'ємних поробках: аплікаціях, листівках, оберегах, панно або картинах. Сюди відносяться всі листочки, дикий мак, польові квіти.

2. Сушити квіти з великими бутонами або розпущеними квітками потрібно, підв'язавши їх за стебло і, перевернувши вниз квіткою, прив'язувати до вже заздалегідь натягнутої мотузки, карнизу тощо. Бажано місце вибирати провітрюване і тінисте, а квіти розташовувати на достатній відстані один від одного. Цей спосіб зручний для засушування троянд, півоній, амаранту, нагідок, чорнобривців, звіробою, різнотрав'я.

Такий збір матеріалів для поробок дозволить вам скомпонувати або доповнити букети і панно з польових квітів в стилі кантрі. Великі квіти, вдало підібрані в стилі садових композицій, можуть радувати ваше око в вазах цілу зиму. Їх можна урізноманітнити гілочками вишні або смородини. Тут все залежить від вашої і дитячої фантазії. Якщо ви – новачок у флористиці, то пробуйте створювати перші букети зі схожих квітів і з плавними переходами в колірній палітрі.

Нехай яскраві букети радують вашу сім'ю в момент цвітіння, а холодними зимовими вечорами – своїм виглядом і ароматом нагадують про літо.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас