Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Вирізаємо ліхтар з гарбуза з дитиною: поради і техніка безпеки

Вирізаємо ліхтар з гарбуза з дитиною: поради і техніка безпеки
 

Ніщо так не об'єднує родину і не дарує такого святкового настрою, як спільна підготовка до цього самого свята. А що може бути веселішим і цікавішим за виготовлення гарбузових ліхтарів до Хеллоуїну разом з дітлахами? Малеча буде в захваті від такої творчості і неодмінно захоче взяти в цьому процесі безпосередню участь. І ви можете залучити малюків до процесу вирізання страшних або смішних гарбузових ліхтариків, але скористайтеся нашими порадами, щоб ця сімейне творчість була безпечною для них.

Вибирайте правильний гарбуз для ліхтаря на Хеллоуїн

Безпечне виготовлення гарбузового ліхтаря з дітьми починається з вибору правильного гарбуза. У цьому вам допоможуть наступні поради:

1. Підшукуйте гарбуз з гладкою, не горбистою шкіркою. На ньому зручніше малювати, і його простіше і безпечніше вирізати.

2. Відмовтеся від гарбузів, які здаються занадто важкими для свого розміру. Це може говорити про те, що у гарбуза товсті стінки, які буде складно різати.

3. Не підійдуть для виготовлення хеллоуїнського ліхтаря гарбузи з м'якими плямами, які можуть говорити про те, що гарбуз вже почав псуватися.

4. Огляньте гарбуз на предмет порізів – в них можуть завестися бактерії, через що гарбузовий ліхтар теж не простоїть довго.

5. Для виготовлення ліхтаря вибирайте гарбуз з плоским бочком – на ньому вирізати простіше, а результат виходить красивішим.

Вирізайте ліхтар з гарбуза безпечно

Чи знали ви, що в Хеллоуїн кількість травм руки значно зростає? На реабілітацію після травмування від вирізання гарбузового ліхтаря може знадобитися навіть 3-4 місяці. Щоб уникнути таких неприємностей, дотримуйтесь правил техніки безпеки при виготовленні ліхтаря на Хеллоуїн:

• Не поспішайте.

• Ріжте короткими, контрольованими рухами.

• Вибирайте для виготовлення гарбузового ліхтаря добре освітлене місце з міцною робочою поверхнею.

• Ваші руки і робочий інструмент повинні бути сухими.

• Для додаткової безпеки не зрізайте верхівку гарбуза відразу, щоб під час вирізання ліхтаря ви не могли засунути руку всередину і випадково порізатися.

• Не дозволяйте дітям вирізати хеллоуїнський ліхтар з гарбуза – вони можуть взяти участь у розмальовуванні і іншому декорі гарбуза. А якщо за виготовлення ліхтаря береться біль старша дитина, обов'язково дайте їй інструменти, що підходять для її віку.

Виберіть простий дизайн ліхтаря

Щоб дитина не втратила інтерес до виготовлення гарбузового ліхтаря, виберіть простий дизайн, який не вимагає багато часу на виготовлення. Ви можете завантажити шаблон і перенести малюнок на гарбуз або намалювати його самі. Вибирайте малюнок разом з дитиною – дайте дитині можливість вибрати те, що сподобалося їй найбільше, тоді вона до самого кінця буде залучена до процесу виготовлення ліхтаря з гарбуза.

Переконайтеся, що дитина постійно чимось зайнята

Поки ви вирізуєте гарбуз, займіть дитину, щоб вона не лізла під руки і не наражала себе на небезпеку травмуватися. Купіть малюкові пару маленьких гарбузів, і нехай поки ви зайняті виготовленням ліхтаря, він створює декор – прикрашає маленькі гарбузики малюнками, наклейками, та чим завгодно.

Прибирайте після себе швидко

Вирізати ліхтар з гарбуза весело, але також це – досить брудна робота, особливо якщо до процесу залучені діти. М'якоть від гарбуза може опинитися на підлозі, на ній можна буде посковзнутися і впасти, а гострі і ріжучі інструменти зовсім не повинні опинитися в цікавих дитячих ручках. Тому приберіть за собою відразу ж після того, як закінчите творити.

Відмовтеся від свічок в гарбузовому ліхтарі

Справжні свічки небезпечні для дітей через вогонь. Виготовляючи гарбузовий ліхтар з дітьми, поставте в нього електричні свічки або покладіть світлодіодну гірлянду на батарейках. Повірте, результат вийде нічим не гірший!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас