Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Що робити, якщо ваша дитина – лівша?

Що робити, якщо ваша дитина – лівша?
 

До віку 3-4 років ви вже будете точно знати, лівша ваша дитина чи правша. Лише одиниці дітей здатні однаково добре управлятися обома ручками (таких людей називають амбідекстрами). І якщо ваш малюк виявився шульгою, змиріться з цим. Адже на цьому етапі його розвитку ви навряд чи зможете щось з цим зробити.

У віці 12-15 місяців ви можете помітити, що дитина користується лівою рукою там, де більшість з нас використовує праву (якщо це питання є важливим для вас). І все ж не варто робити спроби переробити «лівшу» на «правшу» навіть в самому ранньому віці. За словами експертів, це лише прищепить малюкові невпевненість в собі і може розладнати ваші стосунки.

Деякі вчені заявляють, що переучування шульг на правшів може обернутися для них труднощами в читанні і навіть заїканням, так як «головна рука» контролюється тією ж частиною мозку, що відповідає за мовлення, письмо і читання. А причин переживати через те, що дитина – лівша, в принципі немає.

Хоч більшість людей користується правою рукою для мануальних завдань (відкривати двері, тримати чашку, різати ножем, писати і т.д.), у виборі для цих завдань лівої руки немає абсолютно нічого поганого. Бути лівшею – це НЕ недолік.

Проте, ми можемо дати вам кілька порад, які допоможуть вашій дитині-лівші розвиватися повноцінно без жодних складнощів...

Дитина-лівша: поради батькам

1. Все залежить від точки зору

Якщо ви вважаєте проблемою те, що дитина – лівша, їй буде складніше розвиватися. Лівою рукою і так складніше освоїти дрібну моторику, але це – не вада або інвалідність. Якщо ви будете сприяти розвитку малюка так само, як якби він писав правою рукою, в 3-4 роки він точно так само адаптується.

2. Позитивне відношення

Налаштуйтеся позитивно і сприймайте те, що ваш малюк – лівша, як його особливість. Він унікальний, і у вас є унікальна можливість пізнавати світ з точки зору дитини-шульги. А якщо у вас в дитинстві був негативний досвід через те, що ви самі були лівшею, залиште його при собі. Зараз відання переваги лівій руці не має ніякого значення в сприйнятті і розвитку дитини.

3. Не переживайте через почерк

Так, дитині-лівші буде складніше вчитися писати, виробляти гарний почерк і призвичаїтися так, щоб не розмазувати рукою те, що тільки-но написано. Але вчитель допоможе їй оволодіти навиком письма.

4. Підлаштовуйтеся під дитину

Постарайтеся посприяти дитині-лівші, підлаштовуючись під її потреби. Наприклад, кладіть столові прибори зліва, купуйте ножиці та інші предмети, які можливо, для лівої руки, давайте іграшки та інші предмети відразу в ліву руку.

5. Заохочуйте до нових досягнень

Коли малюк освоює важливий етап у розвитку, розвиває нову навичку, винагороджуйте його! Як і будь-яку іншу дитину, лівшу потрібно заохочувати до розвитку. Однак при цьому не варто вказувати на те, що малюк – лівша, щоб у нього не склалося враження, ніби він якийсь не такий.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас