Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Недоліки дитячих паучів (і як ними правильно користуватися)

Недоліки дитячих паучів (і як ними правильно користуватися)
 

Паучі для малюків набрали досить великої популярності за останні роки. У них продаються смачні пюре, крім того, мами можуть купити набір цих пакетиків додому, щоб брати дитяче харчування з собою. Це дуже зручно, особливо для малюків, які поки ще харчуються пюрешками і так званою «пальчиковою їжею».

Чому ми користуємося дитячими паучами?

Вони дійсно можуть виручати, коли вам потрібно дати дитині швидкий перекус або взяти перекус з собою в дорогу або на прогулянку. Формат пакетиків-паучів дуже зручний. Але ви повинні розуміти, що вони не повинні ставати основним джерелом харчування малюка.

По-перше, незважаючи на те, що всі ці пюре в паучах як би різні (за смаком і складом), насправді їх основу складають яблучні і грушеві пюре, так як вони найдешевші. Безумовно, вони корисні для дітей, але таким одноманітним харчуванням не варто обмежуватися.

По-друге, висмоктування пюре з пауча не сприяє здоровому розвитку навичок харчування. З пакетиків пюре потрібно висмоктувати, а це малюк і так вже добре вміє. Якщо ними зловживати, то дитина може так і застрягти на цій стадії пюре. Йому буде важко їсти самостійно, пережовувати і перетравлювати пальчикову їжу та інші продукти прикорму, якщо чадо буде довго харчуватися з паучів. А це, як показали дослідження, призводить до проблем з травленням в майбутньому.

По-третє, пюре з паучів не розвивають смакові рецептори дитини. Адже більшість з них просто солодкі. Навіть ті, які містять в собі, наприклад, капусту, зернові та інші спочатку несолодкі продукти. Дітки і так люблять солодке, а ви, як батьки, повинні дати їм познайомитися і з іншими смаками (як солоні овочі, каші, м'ясо) і полюбити їх.

Ніхто не сперечається з тим, що пюре в паучах можуть стати справжнім порятунком для зайнятих батьків. Іноді вони дійсно виручають. Та вони не можуть стати адекватною заміною свіжим овочам і фруктам, і вже тим більше не повинні ставати основою раціону дитини.

Ми ні в якому разі не протестуємо проти дитячих паучів – в них немає нічого поганого. Ми лише говоримо про те, що покладатися на них, як на надійний план харчування для малюка, нерозумно. І хочемо дати кілька порад, які допоможуть зробити харчування крихітки максимально здоровим.

Як правильно користуватися дитячими паучами?

• Замість того щоб давати дитині пауч, випорожніть його, виклавши пюре в дитячий посуд, щоб дитина їла його ложкою.

• Крім пюре на регулярній основі додавайте в раціон дитини пальчикову їжу, згідно з її віком.

• Не покладайтеся на паучі, як на основний прийом їжі. Постарайтеся зробити раціон крихітки якомога більш різноманітним.

• Не дозволяйте їсти з паучів на ходу, навіть ходячи по кімнаті – прищеплюйте етикет їжі, змушуйте дитину сісти за стіл і поїсти. Так вона буде вчитися їсти усвідомлено.

• Вводьте в раціон малюка пюре з овочів (як салат чи брокколі), не підсолоджуючи їх іншими інгредієнтами.

Пюре в паучах може стати живильним додатком до раціону вашого чада і справжнім порятунком для вас, батьків, в деяких ситуаціях. Але ці пакетики не повинні шкодити розвитку навичок харчування і здоров'ю малюка. Дотримуючись наших порад, ви дасте дитині лише користь від паучів, не шкодячи їй ні зараз, ні в перспективі.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас