Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як не дати дитині замерзнути вночі?

Як не дати дитині замерзнути вночі?
 

Втомилися від того, що дитина розкривається вночі, а потім буде вас, тому що замерзла? Спробуйте наші поради – вони допоможуть вам забезпечити теплий і затишний сон малюкові на всю ніч.

Як не дати дитині замерзнути вночі?

Холодними зимовими ночами ми, дорослі, одягаємо затишні піжами і закутуємося в пишні ковдри. Малеча ж не настільки розуміє, що її оточує холод. Засинаючи, діти відразу розкриваються, їх піжами задираються, і вони сплять так, поки не відчують неприємне холодне повітря. І ось, малюк вже в вашому ліжку, притискає холодні ніжки до вашої спині і стягує всю ковдру!

Отже, щоб ваш малюк не замерзав вночі (і дав поспати вам), спробуйте скористатися наступними порадами...

Порада 1: Нагрійте кімнату

Звичайно ж, найкраще рішення в даному випадку – підтримувати в кімнаті дитини комфортну температуру. Найкраще, якщо ви встановите автономне опалення. Так комфорт вашого малюка під час сну не буде залежати від погодних умов і опалювального сезону. Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує підтримувати температуру не менше 18-20 градусів в будинку з дітьми, людьми похилого віку або хворими людьми.

Порада 2: Обзаведіться правильним одягом для сну

Для немовлят дуже зручні так звані спальні мішки в ліжечко. Вони дуже практичні для нічних годувань і зміни підгузника. Плюс, малюк не може скинути з себе мішок, на відміну від ковдрочки.

Для старших дітей відмінним вибором стануть піжами-комбінезони. Особливо так звані «чоловічки», які позбавляють необхідності одягати шкарпетки, які завжди губляться десь в ліжечку. Але комбінезони для сну будуть не дуже практичними для дітлахів, яких зараз привчають до туалету. Хоча, ви може пошукати моделі, які розстібаються для цього в «стратегічно важливих місцях».

Порада 3: Правильно вибирайте постіль

Як ви тепло і багатошарово одягаєтеся на зиму, так само варто заправляти і свої ліжка. Немовлятам, звичайно, варто обмежитися спальними мішками, та все ж ви можете вибрати настільки теплі вироби, наскільки це необхідно.

Більш старших дітлахів же можна вкривати багатошарово. Наприклад, можна вкрити дитину пледом, а на ноги «гармошкою» покласти теплішу ковдру (або навпаки). Так чадо зможе потягнути на себе ще один теплий шар, коли йому стане прохолодно. Або ж можна покласти ковдру поперек і заправити краями під матрац, щоб вона не сповзала вночі і не спадала з дитячого ліжка.

Порада 4: Прогрійтеся перед сном

Пляшка з теплою водою під ковдрою допоможе швидко зігрітися. Тільки не залишайте її в дитячому ліжку на ніч – часу, поки ви почитаєте казку і вкладете дитину, буде цілком достатньо.

Електричні простирадла також відмінно зігрівають. Але будьте дуже обережні, користуючись ними: обов'язково прочитайте інструкцію і не використовуйте простирадло, якщо воно пошкоджене. Покладіть простирадло в ліжко дитини за півгодини до сну, щоб попередньо нагріти спальне місце, а потім відключіть. І не користуйтеся простирадлами з підігрівом, якщо ночами у вас все ще трапляються «мокрі аварії».

А як ви піклуєтеся про те, щоб ваш малюк не замерзав вночі?

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас