Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як привчити дитину до соски

Як привчити дитину до соски
 

Далеко не кожна матуся знає, як привчити дитину до соски, а зробити це інколи навіть важче, ніж потім відучити від неї. Я дізналась, що така проблема в принципі може існувати після народження своєї доньки. Раніше я навіть уявити собі не могла, що немовлята можуть ігнорувати соску. «Еге, пощастило ж моїй подрузі!» – думала я тоді, бо ж її дитя як вподобало соску з найперших днів свого життя, так і не розлучалося з нею і в наступні місяці. А от у ротику моєї крихітки цей «пристрій» перебував щонайбільше дві хвилини.

От я й стала шукати способи, як привчити дитину до соски, хоч і чудово розуміла, що потім мені доведеться морочитися з прямо протилежним завданням: як відучити малюка від соски (хоча з цим мені теж потім вдалося впоратись). Та це мене не зупинило, бо я завжди намагаюся робити те, що піде на користь моїм дітям, а не мені, й задля цього інколи варто забувати про власний комфорт. А соска немовляті все ж таки потрібна – з кожним днем я переконувалась у цьому все більше й більше.

«А навіщо взагалі дитині здалася та соска? Не бере її, отже, й не потрібна вона їй» – десь так відповідали мені деякі мої родичі й друзі, коли я питала в них поради, як привчити дитину до соски. Але я вже вирішила будь-що «подружити» свою донечку з соскою, бо ж вона тягнула до ротика абсолютно все: пелюшки, свої пальчики, іграшки, задовольняючи свій смоктальний рефлекс. То ж, мабуть, буде краще, якщо замість цих та ще хтозна яких предметів в її ротику буде чиста й безпечна соска?!

Як привчити дитину до соски – чому інколи не вдається це зробити?

Не буду зараз вам розповідати, чому саме соска є корисною, бо ж якщо ви вже шукаєте відповідь на запитання, як привчити дитину до соски, то, мабуть, розумієте це добре й самі. Але з чого треба починати? Звісно, спершу слід зрозуміти, чому ваш малюк відмовляється від соски й постійно її випльовує. Зазвичай це відбувається з однієї з двох причин:

1. Або ваше дитя має необмежений доступ до маминих грудей, і тому повністю задовольняє свій смоктальний рефлекс, смакуючи маминим грудним молоком. Так, якщо ви годуєте свого малюка груддю й сунете її дитинці щоразу, щойно вона заплаче, то цілком логічно, що соску вона не сприйматиме, бо вона їй просто зайва. Звісно, тут «допомагають» ще й педіатри, що радять годувати малюків, щойно вони про це якось попросять.

2. Або ви неправильно обираєте соску. Часто батькам не вдається привчити дитину до соски через те, що куплена вами «модель» їй не підходить. В аптеці від величезного асортименту всяких сосок просто голова йде обертом: тут вам і латексні, й каучукові, й силіконові, круглі, ортодонтичні... Бери, що душа забажає! Тож батькам інколи буває доволі складно обрати соску, яка б в усьому «догодила» їхньому дитяті.

Звісно, деякі малюки можуть зовсім обійтися без цього «смоктального аксесуара», навіть якщо вони перебувають на штучному вигодовуванні. Але навіть тоді можна спробувати привчити своє дитя до соски, якщо мама вважає, що це справді необхідно.

Як привчити дитину до соски – з чого й коли починати?

Смоктальний рефлекс виникає в малюка вже в найперші дні його життя. Тож щоб дитятко не відчувало психологічного дискомфорту, йому треба максимально задовольняти цей рефлекс. Тому матусі варто шукати відповіді на запитання, як привчити дитину до соски, ще до пологів, щоб у пологовому будинку ваше немовлятко вже змогло цим предметом скористатись. А для цього треба правильно обрати соску. На що слід звертати увагу?

• Соску треба добирати до віку вашої дитини. Для щойно народжених немовлят купуйте «модель» від 0 до 3 місяців.

• Вона має бути зробленою з якісного, й бажано гіпоалергенного матеріалу – силікону.

• Також соска повинна бути правильної форми. Найкраще обирати між анатомічною (що є універсальнішою) й ортодонтичною (подібна до форми соска грудей, тож малюк смоктатиме її так само, як і мамині груди).

Тож щоб привчити дитину до соски, інколи доводиться поекспериментувати й перепробувати кілька «моделей», поки ваш малюк не вибере з них ту, яка найбільше припаде йому до душі. Особисто я одразу купила дві соски: одну анатомічну й другу – ортодонтичну. А вже потім спостерігала, яка з них довше затримувалась в маленької в ротику, таку й купувала надалі.
привчити дитину до соски

Як привчити дитину до соски – ефективні методи

Та все ж мені довелося вдатися до деяких хитрощів, щоб заохотити донечку смоктати соску:

1. Соска після їди. Я брала соску, змащувала її грудним молоком і давала доньці одразу ж після годування груддю. Й вона охоче продовжувала смоктати, реалізуючи свій смоктальний рефлекс вже за допомогою соски. Та ні в якому разі не змащуйте соску медом, бо ж він може викликати в немовляти алергію – таке трапляється доволі часто, тож не нехтуйте цим застереженням.

2. Соска на час сну. Це ж саме я робила і вночі, коли моя крихітка прокидалась і плакала (звісно, лише тоді, коли напевне знала, що вона плаче саме через те, що хоче їсти). Тобто замість грудей я клала їй до ротика соску. В напівсонному стані вона навіть краще сприймала цю заміну, як удень.

3. Соска на час прорізування зубів. Якщо ви ще й досі не знайшли способу, як привчити дитину до соски, то вам це напевно має вдатися, коли в неї почнуть прорізуватися зубки. У цей період в малюка жахливо сверблять і болять ясна, й він тягне до рота все, що може намацати ручкою. От і візьміть охолоджену в холодильнику соску (не в морозильнику!) й дайте своєму дитяті. Зазвичай це допомагає. Коли він спробує пружну і зручну за формою соску «на зуб», та ще й у такий непростий для нього період, то цілком імовірно, що він швидко з нею «подружиться.»

Хоча якщо вам так і не вдасться привчити свого малюка до соски, то не силуйте його. Особливо, якщо йому вже 4-5 місяців. Бо ж після 6-місячного віку смоктальний рефлекс у дітей вже починає слабнути. Тут дуже важливо віднайти «золоту середину», і як радять автори сайту «Твоя сім’я», керуватися не власними бажаннями чи якимись упередженнями, а здоровим глуздом і потребами дитини. Якщо ваш малюк ніяк не хоче приймати соску, то дайте йому спокій і не мучте ні його, ні себе. Адже якщо ви настирливо й далі пхатимете йому соску до рота, то можете завдати дитині психологічної травми, і викликати страх перед чимось новим надалі.

Тож робіть висновки, любі батьки! Бо насправді соска не є конче необхідною для немовляти, як дехто може думати. І якщо ваш малюк від неї вперто відмовляється, то вона йому й справді не потрібна.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас