Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Сім смертних гріхів, про які варто згадати під час Великого Посту

Сім смертних гріхів, про які варто згадати під час Великого Посту
 

Звичайно, про них слід згадувати не лише під час постування. Їх потрібно знати та старатися не допускати у своє життя, щоб не зробити його власними ж руками важчим, ніж воно могло би бути.

Що то за гріхи, і чому вони вважаються смертними?

До цих гріхів відносяться: гординя, жадібність, гнів, блуд, чревоугіддя, лінощі, заздрість.

Смертними вони називаються через те, що сприяють розриву людини з Богом та іншими людьми, штовхаючи її на погані, а подекуди, й жахливі вчинки. Зрештою, вони шкодять самій людині, породжуючи в її житті різноманітні проблеми.

Наприклад, заздрість (почуття неприязні та ворожості по відношенню до людини, яка має ту цінність, яку заздрісник теж хоче мати) підштовхує людину думати та казати про інших погано, бажати (подумки чи в голос) їм напастей, неблагополуччя. Ніхто не любить заздрісників саме через їхню негативну енергію, а тому всі стараються обходити таких стороною. Тож людина ризикує залишитися самотньою.

Окрім того, заздрість породжує негативні емоційні переживання, які руйнують людину зсередини, призводячи до психосоматичних захворювань. Людина, якій притаманна заздрість, може роками безрезультатно лікуватися від хвороб, навіть не усвідомлюючи, що причиною її тілесних страждань є страждання душі, породжені її заздрістю.

Або ж взяти такий смертний гріх, як жадібність. Жадібність – це непомірне бажання мати якомога більше різноманітних благ. Непомірність тут розуміється як бажання мати більше, ніж реально потрібно для задоволення потреби. При цьому нехтуються потреби інших людей.

Саме жадібність породжує, наприклад, корупцію, тобто злочинну поведінку, яка приносить шкоду людям і людству в цілому. Саме жадібність стримує людину від допомоги іншим, якщо при цьому доводиться розпрощатися бодай з якоюсь часткою своїх матеріальних благ. А відтак людині не варто й сподіватися на допомогу та підтримку зі сторони тих, від кого вона свого часу відвернулася.

Гординя породжує зневагу по відношенню до інших людей, їх знецінення разом із возвеличенням себе.

Гнів провокує людину на агресивну, руйнівну поведінку.

Чревоугіддя призводить до величезної кількості тілесних захворювань.

Блуд є розсадником статевих захворювань, а також штовхає людину на зраду своєму шлюбному партнерові, призводить до міжособистісних конфліктів, руйнування родини.

Лінощі являються підґрунтям депресії, бажанням вести паразитуючий спосіб життя, а також можуть провокувати людину на протиправну поведінку, при якій їй краще забрати в іншого матеріальні блага, ніж заробити їх своєю працею.

Щоб позбутися цих якостей, які православ’я трактує як сім смертних гріхів, слід усвідомити їх наявність у складі своєї особистості, та розвивати протилежні їм якості: гординю замінити на смиренність; жадібність – на щедрість; блуд – на вірність, однолюбство; заздрість – на доброзичливість; чревоугіддя – на помірність; гнів – на лагідність; лінощі – на працелюбність. І Великий Піст являється найкращим приводом подумати про ці гріхи та постаратися викорінити їх зі свого життя не лише на час Посту, але назавжди.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас