Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Матусям, що працюють вдома – 12 порад для вашої продуктивності

Матусям, що працюють вдома – 12 порад для вашої продуктивності
 

Якщо ви – молода мама, вам не обов'язково відмовлятися від роботи і жертвувати своєю кар'єрою, адже в умовах сучасності в більшості випадків ви можете продовжувати працювати віддалено. Однак вдома стільки відволікаючих чинників, що часто сфокусуватися і продуктивно попрацювати просто не виходить. Як же вирішити цю проблему і продовжувати будувати свою успішну кар'єру молодій мамі?

Це вийде не відразу, але вам потрібно буде розробити свій ефективний похід до роботи методом проб і помилок. Щоб це сталося швидше, ми поділимося з вами корисними і практичними порадами.

Як молодій мамі працювати ефективно з дому?

#1: Поставте перед собою мету

Навіть перш ніж ви почнете працювати над своїм ефективним режимом роботи, вам потрібно встановити мету. І це не просто – зробити вчасно роботу, це щось більше. Чого ви в принципі хочете від своєї роботи і кар'єри? Скільки годин на день ви можете присвячувати роботі? Що для вас найбільш важливо в даний момент, і чи вписується робота в ваше життя?

Як тільки ви зрозумієте, чому для вас важливо працювати, у вас з'явиться щоденна мотивація. І це «чому» буде різним у різні періоди вашого життя і кар'єри. Але таке визначення мети служитиме для вас двигуном і подарує ту необхідну концентрацію на роботі, якої зараз вам, можливо, не вистачає.

# 2: Проведіть мозковий штурм

Тепер, розуміючи, «Чого» і «Чому» ви хочете досягти, вам потрібно продумати свою стратегію – траєкторію руху по кар'єрних сходах. Ця стратегія повинна вести до вашої мети, але складатися з більш дрібних цілей – таких собі кроків, які до неї приведуть. Ви можете встановлювати ці цілі щороку, можете створити колаж на стіні або графік у робочому блокноті – як вам зручно. Але обов'язково пропишіть терміни і контрольні точки, на які ви будете орієнтуватися.

#3: Що вам потрібно для досягнення своїх цілей?

Як тільки ви намітили кроки на шляху до своєї мети, подивіться, що необхідно для того щоб її здійснити. Наприклад, якщо для цього вам необхідно 4-5 годин безперервної роботи на день, найміть няню для малюка або запишіть його в дитячу групу на півдня. Або, якщо вам потрібно навчитися новим навичкам, знайдіть можливість зробити це. Як тільки ви будете знати, що вам необхідно для досягнення своїх цілей, ви зможете шукати ефективні рішення для просування до них.

#4: Складіть графік роботи

Як мамі, яка працює віддалено, вам надзвичайно важливо планувати свій час і дотримуватися графіка. Плануйте всі справи та роботу по днях на тиждень, а потім просто слідуйте плану, щоб ваша голова не була переповнена величезним списком справ, які потрібно якось розгребти.

#5: Тайм-блокінг

Ви напевно не знайомі з цим поняттям. Тайм-блокінг має на увазі заняття чимось одним конкретним протягом певного часу, не відволікаючись на інші справи. Наприклад, ви можете виділяти по 20 хвилин на завдання – так ви будете максимально сконцентровані на ньому і виконувати його максимально ефективно. Навіть якщо малюк вдома, коли ви працюєте, ви зможете зайняти його на 15-20 хвилин, щоб присвятити цей час виконанню свого завдання. Наприклад, ви можете зайняти дитину:

- розвиваючим килимком;

- грою-сортером;

- сенсорною коробочкою (коли в одну корзину або коробку складаються предмети різних розмірів і текстур);

- пазлом.

#6: Облаштуйте робочу зону

Працювати в ліжку з ноутбуком ефективно не вийде. Постарайтеся обладнати хоча б мінімальний робочий простір: невеликий робочий столик, зручне крісло, все необхідне під рукою. Обмежте це місце від відволікаючих чинників (наскільки це можливо), щоб дати собі можливість фокусуватися на роботі.

#7: Встановіть кордони

Всі в будинку повинні знати, що у вас є робота, і вона важлива. Тому, коли ви працюєте, не можна шуміти і відволікати вас. Навіть малюкові можна пояснити, що коли мама за робочим столом, попросити про те, що йому потрібно, можна у няні або тата. До цього дитина звикне не відразу, та все ж із часом прийме ці обмеження, особливо якщо ви будете працювати за графіком.

Важлива порада: впишіть в свій робочий графік і час на дитину – годину або дві посеред робочого дня, які ви проведете разом. Так малюкові буде набагато простіше змиритися з вашою роботою.

#8: Сплануйте перерви і час на себе

Намагаючись знайти час на роботу і дитину, не забувайте відпочивати і піклуватися про себе. Протягом кожного робочого дня заплануйте короткі перерви, а також – мінімум один вихідний на тиждень.

#9: Позбавтеся відволікаючих чинників

Сьогодні соціальні мережі стали невід'ємною частиною нашого життя. Повідомлення про нові публікації, друзів, повідомлення та інші події приходять нам на телефон в режимі 24/7. Звичайно ж, ви будете на них відволікатися під час роботи. Тому краще телефон відразу відкласти в сторону і забути про нього на деякий час. Це ж стосується і телевізора – не варто включати його під час роботи, навіть «для фону». Краще увімкніть нейтральне радіо, яке не відволікатиме і створить той самий фон.

#10: Позбавтеся мотлоху

Чим сильніше захаращений ваш будинок і робочий простір, тим складніше вам буде думати. Підтримуйте порядок на робочому місці і зробіть так, щоб на ньому було якомога менше всього – лише необхідний мінімум. Прибирайтеся на робочому столі кожен день до або після роботи і не зберігайте на ньому чеки, списки та інші дрібниці, які захаращують робочу поверхню – виділіть для них місце в шухляді.

#11: Делегуйте

Коли часу зовсім ні на що не вистачає, делегуйте свої обов'язки. Не встигаєте приготувати вечерю? – Попросіть про це маму чи замовте їжу з доставкою. Найміть няню на кілька годин на день, щоб вона зайнялася дитиною, поки ви працюєте, або попросіть про це бабусь-дідусів. Загалом, розділяйте і володарюйте.

#12: Не забувайте про відпустку

Всім потрібна відпустка, а працюючій мамі – особливо. Влаштувавши собі хоча б тиждень відпочинку, ви зможете провітритися, розслабитися, зняти стрес і повернутися зі свіжими силами і думками до роботи. Ви будете працювати з ентузіазмом і якісно новою продуктивністю, тому воно точно того варте!

І на завершення...

Не треба бути до себе надто суворою і вимогливою. Процвітати в кар'єрі і вдома – це виклик. У вас будуть і успішні, і провальні дні. Але не впадайте у відчай, не вішайте ніс – фокусуйтеся на своїй цілі і рухайтеся далі. Ніколи не забувайте про те саме «Чому» - чому ви це робите.

Успішна робота на дому вимагає зміни мислення і деякої практики, але це – найзручніший варіант для молодої мами. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам навчитися ефективно працювати з дому якомога швидше!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас