Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як підготуватися до розлучення: 6 важливих кроків

Як підготуватися до розлучення: 6 важливих кроків
 

Підготовка до розлучення може здатися вам зрадою. Це звучить холодно і обачливо, але насправді це найкраще, що ви можете зробити. Підготовка до розлучення допоможе вам вберегтися від багатьох підводних каменів, уникнути зайвих суперечок і стресових ситуацій, подарує відчуття впевненості і зробить сам процес більш гладким.

6 важливих кроків при підготовці до розлучення

1. Знайдіть хорошого адвоката

Звичайно ж, дешевше і простіше буде розлучитися без адвокатів, якщо ви з партнером самі вирішите всі питання мирно. Але так, на жаль, буває далеко не завжди. Якщо ви все ж потребуєте юридичної допомоги, вибирайте адвоката зі стажем роботи в сімейному праві хоча б 5 років.

Хороше правило: проконсультуйтеся хоча б у трьох адвокатів з питань сімейного права, перш ніж вибирати людину, яка представлятиме вас у шлюборозлучному процесі.

2. Зберіть інформацію по фінансах

Вам потрібно адекватно оцінити своє фінансове становище і свого чоловіка. Одна з основних цілей шлюборозлучного процесу – справедливий розподіл сімейного майна і боргів. Щоб отримати свою справедливу частку, ви повинні розуміти, що ваше по праву, а що ви винні. Це 2-кроковий процес:

• Оцініть, що у вас є. Крім очевидних матеріальних цінностей, як нерухомість, транспорт і рахунки в банку, цінність також можуть представляти менш очевидні речі: страховки, предмети мистецтва, спадок і майно, придбане в шлюбі. Залиште список таких цінностей з їх актуальною на даний момент вартістю і передайте адвокату.

• Оцініть свої борги. Не орієнтуйтеся на те, на чиє ім'я записано борг – при розлученні борги діляться навпіл або в залежності від платоспроможності подружжя.

3. Оцініть майбутні доходи

Для цього ще до початку шлюборозлучного процесу зберіть документацію про ваші доходи і доходи партнера і передайте їх адвокату. Як правило, це виписки із зарплати або по поточному рахунку за останні місяці. Але чітко спрогнозувати доходи сторін, можливо, і не вдасться, особливо, якщо хтось із подружжя працює не за наймом.

4. Сплануйте бюджет після розлучення

Це, мабуть, найцікавіше – визначивши, скільки у вас буде коштів, вам потрібно спланувати, як ви будете жити на них після розлучення. Вам важливо оцінити всі витрати і розподілити наявні кошти так, щоб на все вистачало. І зробити це краще зараз, щоб у вас вже був план, коли все закінчиться. Адже після розлучення ваші думки будуть зайняті не логічними і практичними міркуваннями, а в основному емоціями.

5. Чи не переїжджайте

Багато хто ще перед розлученням замислюється про те, щоб кудись з'їхати з дому, де живе партнер. Якщо тільки у вас немає на це вагомих причин (наприклад, сімейне насильство), робити цього вкрай не рекомендується. На те, щоб залишитися жити там, де ви жили, у вас є багато причин, але ми поговоримо про дві найважливіші:

• Це може вплинути на розподіл нерухомості, в якій ви зацікавлені. Навіть якщо продовжувати жити тут здається вам неможливим, продовжуйте ділити всі витрати на цю нерухомість з чоловіком і обов'язково документуйте всі свої витрати на неї.

• Це може вплинути на навчання дітей. Якщо у вас діти шкільного віку, можливо, їх школа знаходиться недалеко від будинку, де ви живете, і тому вам було б зручно залишитися жити і вчитися тут до їх повноліття. Якщо ви підете, ваш партнер може отримати більше прав на будинок або квартиру. Якщо ж ви змушені тимчасово переїхати, зберіть докази, які це підтверджують.

6. Намагайтеся поводитися добре

Деяким це може здатися дурною порадою, але це в ваших же інтересах. Розлучення – не час починати вести себе імпульсивно, ніби у вас немає ніяких відповідальностей. Ведучи себе необдумано, ви можете віддати козирі в руки партнера або просто ускладнити процес і зробити його ще довшим.

Щоб не погіршити ситуацію для себе, постарайтеся до і під час шлюборозлучного процесу не ходити на побачення, галасливі вечірки, не гуляти до ранку. Якщо у вас стоїть питання опіки, ви повинні поставити дітей на перше місце. І не вести себе, як хороша мати чи батько, а дійсно бути такою/таким. Для дітей це особливо стресовий час, тому ви повинні зробити пріоритетом потреби малюків, щоб хоч якось згладити цей нелегкий період.

Проводьте час з друзями, родиною, дітьми. Залишайтеся вдома, піклуйтеся про себе фізично і емоційно і не піддавайтеся руйнівним думкам і необдуманим вчинкам.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас