Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Чи варто віддавати дитину у дитячий садочок?

Чи варто віддавати дитину у дитячий садочок?

Останнім часом досить модним явищем стало домашнє виховання – коли дитину не віддають в дитячий садок. Сім'ї, які можуть собі дозволити, щоб мама не працювала, часто обґрунтовують свій вибір тим, що вдома дитина отримає більше турботи і уваги. З одного боку, в цьому твердженні є раціональне зерно, але з іншого – малюк втрачає безліч прекрасних можливостей, які йому міг би забезпечити дитячий садок. Пропонуємо більш детально ознайомитися з тим, які плюси відкриває перед дитиною відвідування дитсадка. Розповідають експерти порталу про дошкільну освіту Dity in UA.

Чому від дитячого садка не варто відмовлятися?

Серед переваг дитсадка варто відзначити наступні позиції:

  • Там дитину навчають хорошим манерам і громадському порядку. Діток вчать вітати один одного, користуватися словами подяки в спілкуванні, шукати порозуміння і йти на компроміс.

  • У садку малюк вчиться бути більш розкутим і впевненим у собі. Вихователі, при підготовці дітей до святкових ранків та інших заходів, навчають їх навичкам публічних виступів. Дитина, позбавлена такого досвіду, буде більш скутою і невпевненою, коли відправиться до школи. Їй буде незвично виступати перед аудиторією.

  • У дитячому садку дитина вчиться правилам і повазі до кордонів інших людей. Дуже важливо, щоб ці навички були отримані саме в ранньому дитинстві, оскільки в більш дорослому віці оволодіння ними може бути досить дискомфортним і болючим.

  • В садочку у дитини також з'являється почуття здорового колективізму. Дитина вчиться командним іграм, бере участь в театральних сценках і постановках, отримує можливість враховувати думки і інтереси інших людей.
Перераховані пункти стосуються навичок і можливостей, які може дати дитині хороший дитсадок. Але не варто забувати і радості від простого людського спілкування. Саме в дитячому садку у малюка з'являються його перші друзі, вона вчиться будувати доброзичливі відносини з іншими людьми. Додаткові цікаві матеріали з приводу виховання дошкільнят можете почитати тут: https://dity.in.ua/articles

Домашнє виховання не може дати цього в повній мірі. І навіть якщо мама дитини дружить з іншими мамами її однолітків, малюк росте, будучи обмеженим в необхідній самостійності.

Одним словом, дитсадкова пора – цікавий період життя. А роки, проведені в дошкільному закладі, запам'ятовуються позитивними емоціями і досвідом першої дружби. Тому не варто позбавляти дитину таких задоволень і можливостей.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас