Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Освіта як мистецтво. "Освіторія Хаб" – креативний простір поза рамками шкільної програми

Освіта як мистецтво. "Освіторія Хаб" – креативний простір поза рамками шкільної програми
 

Світ великих можливостей і універсальних фахівців

Наш світ мінливий і непередбачуваний, постійно кидає нові, все більш сміливі виклики. Юне покоління живе в режимі нон-стоп, вбирає величезну кількість інформації щодня і адаптується до швидко мінливих вимог сучасного суспільства. Нестандартне мислення, гнучкість, багатозадачність і креативність – ось головні характеристики майбутнього фахівця незалежно від сфери діяльності.

Розвивати ці навички необхідно з дитинства, постійно підживлюючи в дитині спрагу до знань і поступово розкриваючи її потенціал. Як зробити процес навчання ефективним і цікавим? Це питання терзає як люблячих батьків, так і вчителів. Відповідь криється не тільки в щоденних заняттях, але і за межами шкільної програми.

Дистанційне навчання та віддалена робота давно перестали бути чимось новим, а стали буденністю і невід'ємною частиною життя людей у багатьох країнах ще до переходу на "нову реальність". Завдяки цьому в наше життя все більше проникають інновації, а фахівці STEM-напрямків стають ще популярнішими на міжнародному ринку праці. Їм допомагають практичні навички та вміння реалізувати грандіозні проекти за допомогою сучасної комп'ютерної техніки.

Новий формат навчання – освіта не за шкільною партою

Україна вже робить впевнені кроки в бік модернізації цілого ряду шкіл і ВНЗ, але ці амбітні плани потребують значних вкладень, часу і фінансування. Однак існують ініціативи, освітні онлайн-платформи, якими країна може пишатися вже зараз. Одним з таких яскравих проектів можна назвати освітню організацію "Освіторія". Її основна місія полягає у створенні світлого і прогресивного майбутнього для України за допомогою освіти. Молода і творча команда реалізувала вже не одну сміливу задумку. Створення інноваційних шкіл і програм стажувань для вчителів, надання якісного навчання дітям із малозабезпечених сімей, заснування тренінгових центрів і премії Global Teacher Prize Ukraine – все це тільки початок!

Навесні 2020 року громадська організація на базі Новопечерської школи прийняла справжній виклик. З ініціативи президента і за допомогою Міністерства освіти і науки України "Освіторія" запустила масштабну програму "Всеукраїнська школа онлайн", яка подарувала можливість школярам з 5-го по 11-тий класи вчитися, не виходячи з дому. Ця програма довела, що процес навчання – це не нудний і однотипний виклад навчального матеріалу, а перш за все – творчий процес і індивідуальний підхід до кожного предмету. Двигуном прогресивного навчання стали згуртованість і внесок кожного бізнесмена, батька, вчителя і дитини. Але ще до цього, восени 2019, команда "Освіторіі" втілила свою заповітну мрію і створила інноваційний "Освіторія Хаб", який допоможе по-іншому подивитися на українську систему освіти.

"Освіторія Хаб" – місце сили і натхнення для українських вчителів

"Освіторія Хаб" – це унікальний простір для активістів, які готові працювати заради поліпшення української системи освіти. Хаб знаходиться на першому поверсі в реконструйованій будівлі заводу "Арсенал". На загальній площі в 1000 м² розташувався місткий лекторій, окремі офіси, коворкінг і місце для проведення тренінгів. Крім того, відвідувачі можуть скористатися бібліотекою, зоною відпочинку і навіть душем. Переключитися від поточних завдань і перекусити можна в кафе, яке знаходиться в хабі. У літню пору є можливість влаштувати міні-пікнік в зеленій зоні прямо біля будівлі.

Інтер'єр лаконічний, але з яскравими вкрапленнями, які несуть певне функціональне призначення. Наприклад, надійні осередки для зберігання особистих речей або куточки з м'якими стінами, де можна спокійно обговорити поточні питання. Також в хабі багато джерел світла і зелені, які, в тому числі, допомагають поділити простір на кілька зон. У open-space можна збиратися на неформальні мітинги або проводити тренінги в ігровому форматі. Невеликі переговорні кімнати і скайп-будки мають звукоізоляцію, що допоможе сконцентруватися на списку справ або, не заважаючи оточуючим, вести гостре обговорення. А якщо потрібно максимально зануритися в робочу атмосферу – ідеально підійде коворкінг, де кожен, поважаючи колег, занурений у власні завдання. Просторий лекторій вміщує в себе до 170-ти чоловік і технічно обладнаний для виступів світових лідерів думок і іноземних спікерів. Восени 2019 року на дискусії на честь відкриття Хабу виступала Меггі Макдоннел – переможниця премії Global Teacher Prize 2017. У своєму виступі вона поділилася досвідом навчання дітей і секретами побудови комунікації між учителем і учнем.

Обладнаний необхідними технологіями, Хаб створений з однією метою – зібрати всіх талановитих однодумців системи освіти і об'єднати їхні зусилля. Під одним дахом працюють благодійні та громадські організації, підприємці та IT-фахівці, педагоги і зацікавлені батьки. Всі вони формують єдине ціле, реалізують грандіозні проекти і впроваджують інноваційні технології в українські реалії навчального процесу.

"Освіторія Хаб" – перший в Європі сучасний креативний простір для педагогів. Це таке місце сили, куди можуть прийти і вчителі, і батьки. Я переконана, що інвестиція в освіту – стратегічна і найефективніша як для кожного з нас, так і для країни в цілому. Створюючи в Україні приклади якісного навчання, ми з командою "Освіторіі" формуємо систему на довгі роки, самі стаємо агентами змін і запрошуємо всіх педагогів», - коментує Зоя Литвин, голова громадського союзу" Освіторія ".

Інноваційні технології в освіті. Цифрове майбутнє для нового покоління від Lenovo

Безумовно, сучасний процес навчання неможливо уявити без ІТ-рішень. Новітні моделі комп'ютерної техніки дозволяють ефективно і швидко засвоювати матеріал і вирішувати найскладніші завдання. Пристрої повинні бути надійними, потужними, багатофункціональними і легкими у використанні. Саме тому робочі зони "Освіторія Хаб" оснащені високоефективними пристроями Lenovo. Як лідер інтелектуальних трансформацій, компанія є стартовою точкою для впровадження інноваційних технологій в сучасну освітню систему. В рамках співпраці Lenovo обладнала Хаб ноутбуками легендарного бренду ThinkPad серії E і універсальними планшетами ideapad D330. Девайси використовують на лекціях і вебінарах, які регулярно проходять в просторі. Наприклад, в грудні 2019 року Lenovo провела майстер-клас з кібербезпеки для журналістів і блогерів. У відвідувачів Хабу є можливість взяти участь і в інших цікавих лекціях: зі створення залучаючих презентацій, використання цифрових технологій для ефективного викладання.

Ноутбук ThinkPad E595 відрізняється міцністю і елегантним корпусом, виготовленим з алюмінію і пластика. Легкий у використанні, він стане незамінним інструментом в створенні цікавих матеріалів для занять. Завдяки технологіям захисту даних користувачі можуть не переживати за безпеку своїх напрацювань. Викладач-реформатор зможе швидко і з легкістю готуватися до майбутнього уроку, заповнити заявку на участь у гранті і обмінюватися досвідом з колегами, адже висока продуктивність дозволяє пристрою справно працювати і здійснювати велику кількість процесів одночасно. Антибліковий Full HD-дисплей і клавіатура з вбудованою функцією підсвічування дозволять ефективно перевіряти домашні завдання навіть при слабкому освітленні, при цьому мінімізувати навантаження для очей. Завдяки компактності і невеликій вазі, з ноутбуком можна легко переміщатися Хабом, брати участь в обговореннях на свіжому повітрі або вільно залучати колег для спільної роботи. Передові технології бездротового зв'язку і HD-камера дозволяють обмінюватися досвідом і підтримувати зв'язок з педагогами з різних куточків України та світу.

Універсальний планшет ideapad D330 допомагає користувачам генерувати ідеї на ходу і втілювати їх в геніальні проекти. 2-в-1 – ідеальне поєднання планшета і ноутбука, що робить цю модель неймовірно мобільною. До сенсорного дисплею можна з легкістю приєднати клавіатурний блок, і всього за одну мить перетворити портативний планшет на продуктивний ноутбук. Пристрій може працювати автономно до 13 годин, тому він не підведе в моменти натхнення.

«Ми дуже раді бути частиною великого освітнього проекту та обладнати простір "Освіторія Хаба" сучасними пристроями, які будуть надихати на нові звершення. Технічне забезпечення в значній мірі впливає на якість освіти і на те, наскільки учні готові до нових форм навчання. У Lenovo ми створюємо інноваційні продукти, які враховують всі потреби користувачів – як прогресивних фахівців, так і новачків. Ми дуже пишаємося, що за допомогою наших пристроїв прищеплюємо інтерес до процесу навчання, роблячи його яскравим і захоплюючим, адже саме молоде покоління стоїть на порозі технологічного майбутнього і вирішення глобальних проблем. Ноутбук ThinkPad E595 і планшет ideapad D330 – одні з найбільш надійних і багатофункціональних винаходів, які дозволять зробити уроки захоплюючими і знайти новий формат подачі інформації. Тепер в Києві з'явилася унікальна платформа, покликана вивести українську освіту на світовий рівень», - коментує Микола Антонюк, керівник напрямку персональних комп'ютерів Lenovo в Україні.

Сучасна система освіти давно перестала рухатися просто по прямій. Вона надбала форму дерева з різними відгалуженнями, вигинами і стабільною сильною основою. І хоч ключовим інструментом успіху як і раніше залишаються знання, головним важелем змін є технології. "Освіторія Хаб" – симбіоз багаторічного викладацького досвіду і новаторського підходу до системи освіти. Цей проект створений з душею, і його внесок в розвиток нашого суспільства і нового покоління універсальних фахівців – неоціненний.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас