Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як пережити локдаун: поради працюючим батькам

Як пережити локдаун: поради працюючим батькам
 

Працюючі батьки знову намагаються всіма силами збалансувати роботу і домашнє навчання дітвори. Так, це знову повторюється: все під локдауном, школи закриті, а працюючі батьки намагаються зрозуміти, як їм з усім цим впоратися...

Це, звичайно ж, буде складно. У вас будуть і легкі, і важкі дні. Але ми можемо поділитися з вами порадами, які допоможуть пережити період локдауна трохи простіше.

Локдаун – поради для працюючих батьків

1. Спочатку – не панікуйте. Вдихніть і видихніть, все буде добре, у вас обов'язково виробиться своя рутина.

2. Дотримуйтесь рутини. Постарайтеся спланувати час на все, що потрібно і хочеться зробити протягом дня (і не забудьте про регулярні перерви!). У кожного члена родини має бути час на свої справи: навчання, роботу, прийоми їжі, спілкування, спорт, відпочинок і т.д. Причому робитися це в ідеалі повинно за розкладом день у день – тільки так вам вдасться уникнути хаосу з роботою і домашнім навчанням дітей.

3. Не забувайте про режим сну. Зараз він ще важливіший, ніж будь-коли раніше. Не висипаючись, ви не зможете витримати навантаження і адекватно піклуватися про себе і свою сім'ю.

4. І все ж будьте реалістами. Ну не може щодня все йти за планом. Тому в свій графік вам варто забити час для вирішення непередбачених ситуацій. Дізнайтеся також у роботодавця, чи можете ви під час локдауну працювати менше або за більш вільним графіком.

5. Не порівнюйте себе з іншими. Не потрібно дивитися на приклади з соцмереж, як інші батьки «справляються краще». Ви не знаєте, як у них справи насправді, та вам це й не потрібно. Робіть найкраще з того, що можете, і не порівнюйте себе з іншими людьми.

6. Спілкуйтеся. Якщо ви відчуваєте втому, вигоряння, просто емоційний занепад, поговоріть про це з близькою людиною: родичем, другом, колегою. Можна і записатися на консультацію до психолога, який допоможе розвантажитися емоційно і адекватно поглянути на ситуацію.

7. Не зациклюйтеся на поганому. У той час як про небезпеку вірусу варто пам'ятати (тому ми знову переживаємо локдаун) і ретельно стежити за гігієною, впадати в паніку не потрібно. Не варто читати новини від неперевірених джерел і стежити за всім, що публікується в соцмережах. Дайте собі спокій, не вимагайте від себе занадто багато, розслабляйтеся і веселіться, коли можете. І з вашими дітьми, і з роботою все буде добре.

І життя скоро налагодиться!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас