Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Монтессорі: Як підтримати бажання дитини одягатися самостійно

Монтессорі: Як підтримати бажання дитини одягатися самостійно
 

Одягати дитину може бути дійсно непросто, особливо, коли вона наполягає, що може зробити це сама. Але один з головних девізів методики Монтессорі - «Не допомагати дитині із завданням, з яким вона вважає, що може впоратися самостійно». Тому краще, що ви можете зробити – це підтримати прагнення чада одягатися самостійно і заохочувати його незалежність.

Дозволивши дитині самостійно оволодівати такою життєво важливою навичкою, як одягання, ви прискорите і полегшите процес навчання їй. До того ж, це буде корисно для розвитку малюка: його дрібної і великої моторики, розуміння простору і розмірів, вміння знаходити рішення проблем. Такий підхід навіть зміцнить впевненість у собі!

Методика Монтессорі: як підтримати дитину в прагненні одягатися самостійно

Процес навчання самостійному одяганню можна значно полегшити і прискорити, якщо створити для цього відповідні умови:

• Запропонуйте дитині самій вибирати, що одягти. Виберіть пару-трійку варіантів, які вас влаштують, і дайте чаду вибирати. Так і дитина не буде перевантажена вибором, і ви будете впевнені в тому, що вона одягнена добре.

• У зоні, де одягається дитина, поставте маленький дитячий стільчик і дзеркало. Деякі речі, як всі ми знаємо, зручніше одягати сидячи (а для дітей це ще й безпечніше!). А дзеркало допоможе відразу побачити, наскільки правильно і красиво все одягнуто.

• Розбийте весь процес одягання на етапи – що за чим. А одягання кожної речі можна розділити і на більш дрібні кроки (розстебнути ґудзики, одягти, застебнути). Так маленьким модникам буде простіше впоратися із завданням.

• Заздалегідь готуйте одяг, розташовуйте його в правильному порядку і напрямку, щоб дитина менше плуталася.

Що ще можна зробити, якщо дитина хоче одягатися самостійно?

Заохочуйте самостійність дитини, не критикуючи, коли вона одягла річ неправильно, якщо тільки це не загрожує її безпеці. Наприклад, взуття не на ту ногу небезпечне падіннями, а ось футболка задом наперед може бути цілком безпечною і комфортною. Крім того, вибирайте одяг, який найкраще підходить для цього періоду становлення самостійності:

- Штани і шорти на резинці підійдуть набагато краще, ніж на ґудзиках або блискавці.

- Штани вільного крою зручніше одягати, ніж легінси, з них можна починати вчитися одягатися самостійно.

- Футболки з коротким рукавом і широкою горловиною ідеально підійдуть для початку.

- А ось шкарпетки – це складно! Коли дитина хоче одягатися самостійно, вибирайте м'які стрейчеві носочки, можливо, злегка вільні, щоб ніжки легше в них проскакували.

- Якщо дитина хоче і взуватися сама, для цього найкраще підійде взуття на липучках. За можливості краще вибирати моделі з низьким задником.

Проста і корисна порада: Якщо ви хочете навчити малюка не плутати правий черевик з лівим, візьміть наклейку, розріжте її навпіл і наклейте на устілки всередині. У підсумку перед взуванням черевики потрібно буде поставити так, щоб дві половинки картинки збиралися в одну, як пазл.

Крім випадків, коли ви кудись збираєтеся, дайте чаду тренуватися в одяганні самостійно. Рамки для одягання Монтессорі (з ґудзиками, кнопками, липучками, блискавками, шнурівками і т.д.) можна як купити, так і виготовити своїми руками. Вони стануть незамінними для розвитку необхідних для одягання моторних навичок.

Вчитися одягатися самостійно може стати непростим і довгим процесом для всіх, хто в ньому бере участь. Але якщо ви підтримаєте дитину і налаштуєте її на успіх, допоможете правильно підійти до вирішення проблеми і створите для цього найкращі умови, вона неодмінно впорається!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас