Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

4 стилі виховання, які визначають майбутнє вашої дитини

4 стилі виховання, які визначають майбутнє вашої дитини
 

Те, до якого типу людей ми відносимося, і як поводимося, визначає, ким виростуть наші діти. Саме батьки формують характер дитини та її стиль поведінки з ранніх років. Тому стиль вашого батьківства безпосередньо впливатиме на те, яким виросте ваше чадо.

Так, це правда: наука знайшла прямий зв'язок між поведінками батьків та розвитком мозку дитини. Все, що ми робимо, як батьки, впливає на дітлахів і формує їх на решту життя. Ми відіграємо важливу роль в усвідомленні дитиною свого потенціалу, у її емоційному розвитку, інтелектуальному та соціальному.

Давайте розглянемо 4 основні стилі виховання дітей, і як вони впливають на майбутнє дитини.

Авторитетне виховання

Авторитетні батьки – ті, які чекають від своїх дітей чогось певного, але ніколи не тиснуть на малечу своїми очікуваннями. Такий підхід дає достатньо свободи, але й встановлює певні стандарти та цілі, яких потрібно прагнути. Такі батьки відповідальні та дбайливі, і при цьому не перегинають із контролем. В авторитетному вихованні важливим є цей баланс. Як свідчать дослідження, у майбутньому такі дітки досягають більших успіхів у навчанні.

Вседозволеність

Цей стиль виховання характеризується авторитетом дитини, а не батьків. Мама і тато в цьому випадку дозволяють малюкові дуже багато, у тому числі уникати обов'язків (наприклад, не робити прибирання), вести себе неналежним чином у громадських місцях, робити те, що хочеться. Дитина відчуває максимум свободи, але в майбутньому це може обернутися для неї поганою успішністю у навчанні та ярликом «зіпсована дитина». Також такі дітки, виростаючи, не визнають авторитетів.

Авторитарне виховання

Авторитарні батьки прищеплюють любов до дисципліни, виховують строго та є для дитини авторитетом. У такому вихованні не всі побажання чи пропозиції дитини прийматимуться та схвалюватимуться – тут панує структура та відповідний порядок, ієрархія прийняття рішень. Все відбувається у межах встановлених рамок. За авторитарного батьківства дитині може доводиться робити те, що їй не подобається. Через це у майбутньому у дитини можуть бути проблеми з прийняттям рішень, адже в дитинстві за неї все вирішували батьки.

Недбале виховання

У цьому випадку батьки не грають ролі наставників, нічого не вимагають від дитини, не підтримують її… Їх мало хвилює, наскільки їхнє чадо процвітає у школі, спорті, спілкуванні з оточуючими тощо; чи вважають її хорошою, чи поганою дитиною. У результаті такий підхід до виховання, швидше за все, обернеться раннім дорослішанням дитини, її самостійністю. Дітки таких сімей рано починають приймати самостійні рішення. Але, на жаль, часто вибирають невірний шлях.

Звичайно ж, всі діти та всі сім'ї унікальні, і немає єдиного правильного способу виховання. Але, виходячи з інформації, запропонованої вище, ви можете взяти краще від кожного з цих способів, щоб подарувати малюкові найкраще майбутнє.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас