Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Чи варто дозволити своєму підлітку зробити татуювання?

Чи варто дозволити своєму підлітку зробити татуювання?
 

Якщо раніше татуювання прийнято було ховати, то тепер вони стали невід'ємною частиною сучасної культури. Тому підлітки часто ще до 18-річного віку просять батьків зробити тату й собі. І перш ніж починати сердитися або переживати, вам варто зрозуміти, що для тінейджера це спосіб самовираження.

Зберігайте спокій і обговоріть тему

Найкращий спосіб упоратися з будь-якою несподіваною ситуацією з підлітками – це зберігати спокій, вислухати та з ними обговорити тему. Надмірна реакція, агресія чи невдоволення не дадуть хорошого результату, тому відкрита дискусія – найкраще, що ви можете зробити у цьому випадку. Поставте тінейджеру питання щодо його рішення зробити татуювання: «З якою метою ти хочеш зробити татуювання?», «Як ти почуватимешся з новим тату?», «Що мій дозвіл означає для тебе?»…

Запитуючи про татуювання – постійну позначку, яку підліток хоче носити на тілі – батьки зможуть краще зрозуміти, про що він думає. Вам стане зрозумілою мотивація дитини: можливо, таким чином вона хоче зміцнити зв'язок із друзями, а може, так вона намагається виявити власну індивідуальність. У будь-якому випадку це дасть вам можливість краще зрозуміти своє чадо і зміцнити з ним зв'язок.

Чи повинні батьки заборонити робити тату підлітку? – Можливо, але не обов'язково.

Ваше спілкування має бути двостороннім. Прислухаючись до бажання підлітка зробити татуювання, батьки також мають висловлювати свою думку та побоювання. Говоріть м'яко, без скандалу, щоб тінейджер зрозумів і ваш погляд. І якщо ви вже вирішили дозволити тату, то дайте зрозуміти, що даєте цей дозвіл через довіру та розуміння до чада.

Подбайте про безпеку

Робити татуювання ризиковано у будь-якому віці. І батьки обов'язково мають розповісти підлітку про негативні сторони такого рішення:

• Це назавжди: про це варто сказати кілька разів батькам. Тільки так підліток зможе усвідомити той факт, що з обраним малюнком чи написом йому доведеться ходити все своє життя.

Медичні ризики: батькам та підліткам варто приділити особливу увагу вибору салону та переконатися, що татуювання робитиметься новою та стерильною голкою.

Біль і набряклість: Робити татуювання дійсно боляче, і це тинейджер повинен розуміти, перш ніж записуватися до тату-майстра. Плюс, кілька днів після його нанесення триматиметься набряк. Тож одразу красиво не буде.

Татуювання є невід'ємною частиною сучасної культури, особливо серед молодого покоління. Але ваш підліток повинен розуміти, що звести перманентне тату складно, і це не завжди вдається, а також, що в майбутньому він може пошкодувати про таке рішення в такому юному віці.

А ви, як батьки, не повинні відразу ж засуджувати і злитися – поговоріть з дитиною відкрито, обговоріть всі за і проти, всі можливі ризики. Можливо, тінейджер погодиться зробити татуювання, коли йому виповниться 18, а може, ви все ж таки вирішите дати йому свій дозвіл прямо зараз.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас