Зберігайте спокій і обговоріть тему
Найкращий спосіб упоратися з будь-якою несподіваною ситуацією з підлітками – це зберігати спокій, вислухати та з ними обговорити тему. Надмірна реакція, агресія чи невдоволення не дадуть хорошого результату, тому відкрита дискусія – найкраще, що ви можете зробити у цьому випадку. Поставте тінейджеру питання щодо його рішення зробити татуювання: «З якою метою ти хочеш зробити татуювання?», «Як ти почуватимешся з новим тату?», «Що мій дозвіл означає для тебе?»…Запитуючи про татуювання – постійну позначку, яку підліток хоче носити на тілі – батьки зможуть краще зрозуміти, про що він думає. Вам стане зрозумілою мотивація дитини: можливо, таким чином вона хоче зміцнити зв'язок із друзями, а може, так вона намагається виявити власну індивідуальність. У будь-якому випадку це дасть вам можливість краще зрозуміти своє чадо і зміцнити з ним зв'язок.
Чи повинні батьки заборонити робити тату підлітку? – Можливо, але не обов'язково.
Ваше спілкування має бути двостороннім. Прислухаючись до бажання підлітка зробити татуювання, батьки також мають висловлювати свою думку та побоювання. Говоріть м'яко, без скандалу, щоб тінейджер зрозумів і ваш погляд. І якщо ви вже вирішили дозволити тату, то дайте зрозуміти, що даєте цей дозвіл через довіру та розуміння до чада.
Подбайте про безпеку
Робити татуювання ризиковано у будь-якому віці. І батьки обов'язково мають розповісти підлітку про негативні сторони такого рішення:• Це назавжди: про це варто сказати кілька разів батькам. Тільки так підліток зможе усвідомити той факт, що з обраним малюнком чи написом йому доведеться ходити все своє життя.
• Медичні ризики: батькам та підліткам варто приділити особливу увагу вибору салону та переконатися, що татуювання робитиметься новою та стерильною голкою.
• Біль і набряклість: Робити татуювання дійсно боляче, і це тинейджер повинен розуміти, перш ніж записуватися до тату-майстра. Плюс, кілька днів після його нанесення триматиметься набряк. Тож одразу красиво не буде.
Татуювання є невід'ємною частиною сучасної культури, особливо серед молодого покоління. Але ваш підліток повинен розуміти, що звести перманентне тату складно, і це не завжди вдається, а також, що в майбутньому він може пошкодувати про таке рішення в такому юному віці.
А ви, як батьки, не повинні відразу ж засуджувати і злитися – поговоріть з дитиною відкрито, обговоріть всі за і проти, всі можливі ризики. Можливо, тінейджер погодиться зробити татуювання, коли йому виповниться 18, а може, ви все ж таки вирішите дати йому свій дозвіл прямо зараз.