Перебуваючи в постійній напрузі, ми починаємо «відчувати неладне», чути небезпечні сигнали там, де їх немає. Це ще більше посилює навантаження на нервову систему, змушуючи без причини сіпатися навіть у тиші і не даючи розслабитися, відновитися. Щоб ви могли почати боротися з цим нав'язливим станом, ми зібрали кілька порад від експертів.
Синдром фантомної сирени – як боротися з нав'язливим станом?
• Практикуйте техніку заземлення, яка допомагає повернутися в реальність. Огляньтеся і перерахуйте кілька навколишніх предметів, звуків, запахів, текстур.• Доторкніться до себе, вдихніть свіжого повітря і вмийтеся холодною водою, щоб переключити увагу вашої свідомості з емоцій, які ви переживаєте, на фізичні відчуття.
• Піклуйтесь про свій організм: намагайтеся пити більше води, харчуватися регулярно (навіть якщо їсти не хочеться), виділяти достатньо часу на відпочинок та сон, а також хоч трохи займатися фізичною активністю. Віддавайте перевагу теплій їжі та зігріваючим напоям з мінімумом кофеїну або без нього.
• Обіймайте рідних. Говоріть із близькими про те, що ви переживаєте, не тримайте у собі. Зараз багато хто живе під таким тиском та постійним стресом – елементарне відкрите спілкування допоможе зрозуміти, що ви не одні, і отримати необхідну підтримку.
• Почуватися спокійніше допоможе заздалегідь розроблений план на випадок екстреної ситуації. Переконайтеся в тому, що ваші тривожні валізки зібрані, і кожен член сім'ї знає свої дії та обов'язки на випадок екстреної евакуації.
І не забувайте щодня знаходити час на себе, без телефону, соцмереж та новин. Дайте своїй психіці охолонути та відпочити. Адже саме постійний, хронічний стрес заганяє нас у пастку синдрому фантомної сирени, яка посилює стресовий стан. Розірвіть коло та подбайте про себе, щоб, незважаючи на нові реалії нашого життя, продовжувати жити, а не виживати.