Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як побороти синдром фантомної сирени?

Як побороти синдром фантомної сирени?
 

За період війни багато звичайних повсякденних звуків для більшості стали лякаючими, адже асоціюються тепер із сиренами, ворожими літаками, ракетними ударами тощо. А іноді ці звуки можуть звучати в голові навіть за умов тиші, змушуючи боятися та ховатися. Усе це називається синдромом фантомної сирени, який не тільки заважає жити, а й негативно позначається на ментальному здоров'ї. Як же з ним боротися?

Синдром фантомної сирени виникає під час постійної небезпеки, як зараз, під час війни. У таких умовах на всі 100% працюють наш мозок та органи чуття, щоб вчасно попередити нас про небезпеку та дати можливість врятуватися. Будучи постійно насторожі, у постійній готовності, ми можемо швидше реагувати на можливу небезпеку, але такий стан сильно вимотує організм.

Перебуваючи в постійній напрузі, ми починаємо «відчувати неладне», чути небезпечні сигнали там, де їх немає. Це ще більше посилює навантаження на нервову систему, змушуючи без причини сіпатися навіть у тиші і не даючи розслабитися, відновитися. Щоб ви могли почати боротися з цим нав'язливим станом, ми зібрали кілька порад від експертів.

Синдром фантомної сирени – як боротися з нав'язливим станом?

• Практикуйте техніку заземлення, яка допомагає повернутися в реальність. Огляньтеся і перерахуйте кілька навколишніх предметів, звуків, запахів, текстур.

• Доторкніться до себе, вдихніть свіжого повітря і вмийтеся холодною водою, щоб переключити увагу вашої свідомості з емоцій, які ви переживаєте, на фізичні відчуття.

• Піклуйтесь про свій організм: намагайтеся пити більше води, харчуватися регулярно (навіть якщо їсти не хочеться), виділяти достатньо часу на відпочинок та сон, а також хоч трохи займатися фізичною активністю. Віддавайте перевагу теплій їжі та зігріваючим напоям з мінімумом кофеїну або без нього.

• Обіймайте рідних. Говоріть із близькими про те, що ви переживаєте, не тримайте у собі. Зараз багато хто живе під таким тиском та постійним стресом – елементарне відкрите спілкування допоможе зрозуміти, що ви не одні, і отримати необхідну підтримку.

• Почуватися спокійніше допоможе заздалегідь розроблений план на випадок екстреної ситуації. Переконайтеся в тому, що ваші тривожні валізки зібрані, і кожен член сім'ї знає свої дії та обов'язки на випадок екстреної евакуації.

І не забувайте щодня знаходити час на себе, без телефону, соцмереж та новин. Дайте своїй психіці охолонути та відпочити. Адже саме постійний, хронічний стрес заганяє нас у пастку синдрому фантомної сирени, яка посилює стресовий стан. Розірвіть коло та подбайте про себе, щоб, незважаючи на нові реалії нашого життя, продовжувати жити, а не виживати.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас