У чому користь натуральної косметики
Насамперед варто відзначити, що натуральною можна назвати навіть ту косметику, в якій є хоча б один природний інгредієнт. Крім того, наявність на упаковці вказівки на натуральність ще не означає, що це правда – виробники активно користуються «трендом на екологічність».У цій статті ми розглядаємо продукцію, склад якої повністю або переважно природного походження. Розпізнати такі засоби можна за наявності сертифікатів, про які йтиметься пізніше.
У чому переваги натуральної косметики:
- не містить агресивних ПАР, силіконів, синтетичних ароматів та барвників, продуктів нафтохімії та інших шкідливих компонентів;
- не тестується на тваринах;
- відмінно засвоюється шкірою;
- не викликає звикання;
- м'яко впливає на шкіру, навіть на гіперчутливу;
- насичує її вітамінами та мінералами;
- виконується з упором на охорону навколишнього середовища.
Сертифікація натуральної косметики
Існують два способи перевірити, наскільки натуральна косметика перед вами, розібратися у складі або перевірити наявність відповідних сертифікатів. До такої продукції пред'являються суворі вимоги, особливо якщо вона претендує на позначку «органічна».Найбільш відомі міжнародні системи сертифікації:
- NaTrue. Всі засоби з цим знаком містять натуральні, ідентичні натуральним або близькі до натуральних компоненти. Якість продукції оцінюють незалежні експерти. Також перевіряються всі документи щодо виробництва. Заборонено тестування на тваринах. Один із власників сертифікату NaTrue – німецька натуральна косметика Oceanwell. Це beauty-продукція преміум-сегменту, створена на основі ламінарії. У Oceanwell розробкою косметики займаються морські біологи. Детальніше про косметику Oceanwell – за посиланням https://premiumcare.shop/ru/oceanwell/.
- EcoCert. Стандарт передбачає відсутність тестування на тваринах, екологічне виробництво та упаковку, забороняє наявність у складі ГМО, кремнію, парабенів, ароматизаторів та барвників, інгредієнтів, отриманих з мертвих тварин. Перевірки проводять у 80+ країнах.
- ICEA. Цим знаком відзначається натуральна косметика, що має доведену гіпоалергенність. Вона не повинна містити продукти нафтопереробки, алкоголь, ГМО, консерванти, барвники та аромати, пропіленгліколь. Також перевіряються виробництво, пакування, ємності для косметики.
- BDIH. Забороняє тестування на тваринах, а також наявність у складі радіоактивних інгредієнтів, силіконів, парафінів, продуктів нафтохімії, ароматизаторів, барвників, компонентів мертвих хребетних. ПАР та емульгатори можуть бути лише натуральними.
- COSMEBIO. Пред'являє вимоги до вирощування та обробки сировини, охорони навколишнього середовища. Претенденти на отримання сертифіката піддаються перевіркам не менше двох разів на рік.
- Soil Association. Саме ця організація вперше дала визначення органічній косметиці. Стандарт забороняє тестування на тваринах, використання полімерів, силіконів, сульфатних ПАР та ін. Усі інгредієнти перевіряються на біорозкладальність та токсичність. Контролюються упаковка та процес виробництва.
- COSMOS. Це найсуворіший європейський стандарт. Асоціація була створена провідними сертифікуючими організаціями, які ми вже згадували – COSMEBIO, EcoCert, ICEA, Soil Association. Стандарт враховує вплив на екологію процесів виробництва та кінцевих продуктів.
Джерело матеріалу: https://premiumcare.shop/ru/naturalnaya-kosmetika/