Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Огляд і принципи вибору розвиваючих іграшок для дітей

Огляд і принципи вибору розвиваючих іграшок для дітей

На розвиток мови у малюків суттєво впливає дрібна моторика. Саме тому, вчителі та педагоги рекомендують батькам купувати малюкам дитячі розвиваючі іграшки тут, які дозволяють стимулювати нервові закінчення кінчиків пальців. Оптимальним варіантом стануть спеціальні розвиваючі іграшки, головна особливість яких – це робота руками.

Класифікація розвиваючих іграшок для дітей

Серед них є величезна кількість різновидів, які по-своєму впливають на розвиток мови, а також дрібної моторики. Краще за все, якщо у малюка буде декілька таких іграшок, що відрізняються одна від одної не лише дією, але й зовнішнім виглядом. Це необхідно, щоб дитині швидко не набридли нові іграшки.

Різновиди розвиваючих іграшок для малюків:

розвиваючі іграшки для малюків• Сортери. Іграшки, які можуть бути виготовлені у вигляді шкатулки або великого куба, в якому є декілька отворів. Отвори відрізняються за своєю формою та забарвленням. Завдання малюка – це підібрати елемент, який повністю відповідає контурам сортера. Це допомагає дитині не лише розвивати дрібну моторику, але й швидко зрозуміти особливості форми фігури, а також її забарвлення.

• Шнурівки. Це можуть бути невеликі книжечки, карточки, які з'єднуються між собою з використанням мотузки. Вводячи кінець мотузки в отвір, дитина вчиться виконувати точні рухи пальчиками, що стимулює мозкові центри, які відповідають за мовлення.

• Лабіринти. Зараз у продажу можна відшукати велику кількість іграшок, які представляють собою різноманітні лабіринти, виготовлені з товстого дроту та кульок або намистин, які на нього нанизані. Переміщуючи намистини, дитина проходить весь маршрут лабіринту від початку до кінця.

Параметри вибору розвиваючих іграшок для малюків

розвиваючі іграшки для малюків
Варто віддавати перевагу виробам з натуральних матеріалів. Мова йде про використання дерева і металу, а також тканини. Крім того, спеціалісти рекомендують використовувати саморобні книжечки, які виготовлені з матеріалів, що відрізняються за фактурою та властивостями. Торкання до фетру, а також хутра допомагає дитині відрізняти тканини навпомацки, що також розвиває мовні центри у мозку малюка.

Не варто купувати дитині дешеві сортери, які виготовлені з тонкого пластику. Головна небезпека у тому, що дитина може кинути іграшку на підлогу або об стіну та розбити її. Саме тому віддають перевагу сортерам, виготовленим з фанери або дерева.

Якщо ви обираєте між інтерактивними іграшками та різноманітними засобами, що розвивають дрібну моторику, віддайте перевагу другому варіанту. Розвиток словникового запасу залежить не лише від того, як часто та багато спілкуються з дитиною. Головною перевагою стане наявність пасивного словникового запасу, який поповнюється завдяки розвитку дрібної моторики.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас