Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Практичний та комфортний ковролін

Практичний та комфортний ковролін

Створити домашню атмосферу, затишок у житловому чи робочому приміщенні допомагає ковролін. Це популярне м'яке підлогове покриття має підвищений попит за рахунок багатьох переваг. Зокрема — ковролін зручно монтувати, для цього не потрібні складні інструменти чи особливі навички. Однак, важливо правильно обирати ковролін, враховуючи особливості приміщення та ваші вимоги.

Ковролин Betap Boston 63

Причини обрати ковролін

Це підлогове покриття представлене в дуже розмаїтому асортименті кольорів, типів ворсу, форматів. Ковролін випускається в рулонах різної ширини, тож ви можете обрати формат, котрий оптимально підходить саме для вашої кімнати. 

Серед інших переваг ковроліну варто назвати: 

  • зниження рівня шуму в кімнаті, адже товста підкладка добре поглинає сторонні шуми;
  • ворс покращує теплоізоляцію;
  • можливість легко почистити ворс, особливо, якщо він короткий чи середньої довжини;
  • правильно підібраний ковролін не деформується під вагою предметів, важких речей;
  • довгий час зберігається яскравий колір.

Різновиди ковроліну за видом матеріалу

Ворс більшості модифікацій ковроліну створюється з синтетичних волокон, а от основа може бути натуральною чи синтетичною. До першої групи належать джут, повсть, інколи вони можуть посилюватися гумовим чи латексним шаром. 

Джутова основа вважається найміцнішою, саме тому має найбільший попит. В такої основи є тільки один недолік — вона не стійка до вологи, саме тому виробники частіше використовують синтетичний джут, оскільки в ньому поєднується міцність та стійкість до вологи. Ще одна важлива характеристика синтетичного джуту — пожежна безпека, оскільки цей матеріал слабко піддається горінню. 

Ковролін на повстяній основі здебільшого укладається в житлових приміщеннях, де забезпечує високі показники шумо- та теплоізоляції. В кімнаті, де укладено ковролін на повстяній основі, значно знижується рівень шуму, стає відчутно тепліше. 

Ковролін на основі зі спіненої гуми також має підвищений попит, завдяки високим показникам міцності до деформації та стійкості до вологи. Ковролін на гумовій основі можна укладати в коридорі, кухні і навіть у ванній кімнаті. 

FusionBac — комбінована основа, котра складається з овечої вовни та поліпропілену. Ці два матеріали з'єднуються методом сплавлення, утворюючи міцну основу. Така підкладка відрізняється високою стійкістю до стирання, механічних пошкоджень, сильного тиску. 

Ковролин Timzo Mosaic 9335

Побутовий чи комерційний? 

Ще одна популярна класифікація ковроліну — за класом зносостійкості, котрий визначається товщиною основи. Ковролін комерційного типу відрізняється товщою основою, котра створюється з синтетичних матеріалів підвищеної міцності. Також комерційний ковролін найчастіше створюється з коротким ворсом, з котрого зручно прибирати сміття. 

Побутовий ковролін частіше створюється з додаванням натуральних волокон (ворс може створюватися з додаванням повсті). Такі покриття відрізняються підвищеним рівнем комфорту, особливо, якщо обрати ковролін з довгим, пухнастим ворсом.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас