Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

10 хороших причин дітлахам жити в одній кімнаті

10 хороших причин дітлахам жити в одній кімнаті
 

Чи варто селити дітей в одній кімнаті – питання, що викликає постійні суперечки. Як би там не було, якщо у вас немає можливості виділити кожній дитині свою кімнату, або ви не хочете цього робити, є справді хороші причини поселити малюків в одній дитячій.

Брат або сестра часто стає найближчою людиною у світі. У більшості ситуацій це найкращий друг на все життя, хоч іноді й дратує так, як ніхто інший.

Брати і сестри можуть бути дуже темпераментними: в одну мить – це найближчі люди, а наступної – вони ненавидять один одного до глибини душі. Поліпшити такі мінливі стосунки між дітьми можна, зокрема, поселивши в одній кімнаті. І що раніше, то краще.

Хтось скаже, що кожній дитині краще забезпечити особистий простір, і певною мірою це правильно. Але й загальний житловий простір дасть їм можливість краще почати розуміти та приймати кордони одне одного, що також дуже корисно для подальшого життя. І справді, причин поселити дітей в одній кімнаті набагато більше.

10 хороших причин поселити дітей в одній кімнаті

Причина 1: Це подарує дітям відчуття безпеки

Одна з головних переваг загальної кімнати для дітей – це відчуття безпеки, якого часто не вистачає. Живучи в одній кімнаті, вони не почуватимуться самотніми, особливо вночі у темряві. А ще в цьому випадку, швидше за все, дитина не приходитиме до вас у ліжко, як тільки прокинеться посеред ночі. Хіба що злякаються вони обидва, і тоді прийдуть разом.

Причина 2: Це розвиватиме їхні навички комунікації

Живучи в одній кімнаті, у дітей регулярно буде час наодинці одне з одним, коли вони зможуть обговорювати різні теми і розділяти дозвілля, цікаве обом. При цьому не тільки малюки ставатимуть ближче один до одного, а й розвиватимуться їхні комунікаційні навички, такі важливі у дорослому житті.

Причина 3: Для дітей так може бути комфортніше

Спільна кімната дітям часто здається комфортнішим варіантом, ніж окремі кімнати, в яких малюки можуть почуватися ізольованими. Часто в одній кімнаті вони міцніше сплять і швидше укладаються в ліжко, тому що не почуваються самотніми в окремій кімнаті.

Причина 4: Це хороший спосіб навчити дітлахів ділитися

Одна кімната на двох буде вчити ваших дітлахів ділитися з раннього віку – неймовірно корисна навичка на все життя. Подумайте самі: кожна дитина має свої власні інтереси, свої іграшки, речі, гаджети… І неодмінно будуть випадки, коли вони хотітимуть користуватися речами один одного. Це дуже вдалі моменти для того, щоб навчити дітей ввічливо просити, ділитися, дякувати.

Причина 5: Це стимулює розвиток незалежності

Як не дивно, спільна кімната справді допомагає малечі розвивати самостійність та незалежність. У цьому випадку дитина навчається поняттю особистого простору в умовах, коли поряд є ще хтось, тренується відстоювати його межі. Щоб цей процес проходив м'яко, допоможіть дитині облаштувати власний простір і позначити його хоча б декором або кольоровою гамою, якщо немає перегородки.

В результаті малюк не тільки ставатиме більш незалежним, а й розвиватиме низку важливих особистісних якостей, як впевненість у собі, оптимізм і наполегливість.

Причина 6: Менше головного болю

Спільна дитяча – це не тільки корисно малечі діток, але й зручно для батьків. Таке рішення позбавить вас багатьох клопотів. А саме, ви не чутимете криків «Мамо, він/вона знову в моїй кімнаті!» і сварок через те, що діти вриваються в кімнати одне одного без дозволу. Діти рідше приходитимуть до вас у спальню через нічні кошмари, швидше укладатимуться і засинатимуть, спатимуть міцніше протягом ночі.

Причина 7: Це навчатиме дітей повазі

Одна з найважливіших навичок дорослого життя – вміти поважати себе та оточуючих. Цю навичку батьки мають прищеплювати дітям з раннього віку всіма можливими способами. І загальна кімната – один із них. Живучи разом, діти будуть змушені вчитися поважати особистий простір одне одного, шанобливо ставитися до речей брата/сестри, іграшок тощо. В результаті, дорослішаючи, ваші дітки ставатимуть вихованими та шановними членами суспільства.

Причина 8: Це вчить навички вирішення завдань

Давайте просто визнаємо це: діти будуть сперечатися і сваритися незалежно від того, чи живуть вони в одній кімнаті, чи в різних. Але подивіться на це з іншого боку – після бійки дітлахи все ж таки миряться і знаходять вирішення проблеми, компроміс, який влаштує обидві сторони. Це корисна навичка, необхідна у дорослому житті, і вона буде розвиватися активніше, якщо діти ділитимуть одну кімнату.

Причина 9: Це хороший спосіб зекономити житловий простір

Поселивши дітлахів в одній кімнаті, ви принесете користь не тільки їм – таке рішення допоможе заощадити житловий простір і звільнити одну кімнату, де можна облаштувати, наприклад, робоче місце для мами. А у більшості квартир загальна дитяча – єдиний можливий варіант.

Причина 10: Це зміцнить зв'язок між ними

Не те щоб ваші діти повинні бути один одному найкращими друзями. Та все ж таки ваше та їхнє життя буде набагато простішим, якщо вони житимуть дружно і проводитимуть час разом. Більше того, неймовірно приємно бачити, як між дітьми з'являється міцний зв'язок. Діти, які живуть в одній кімнаті, більше часу проводять разом і в результаті стають дружнішими і ближчими одне до одного.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас