Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Розвиток дитини по місяцях

В цьому розділі ви зможете дізнаватися, як розвивається ваша дитина після народження - місяць за місяцем. А також отримаєте масу корисних порад щодо догляду, виховання та розвитку вашого малюка.

Розвиток дитини по місяцях: 3 місяць життя

За третій місяць життя дитина повинна набрати у вазі приблизно 800 г; збільшення в рості 2,5 см.

У вашій сім’ї потрохи встановлюється новий графік, ритм життя, до якого всі мало-помалу пристосуються. Ви вже звикли до нових обов’язків і зараз навіть не віриться, що ще кілька місяців тому все було по-іншому.

Розвиток дитини по місяцях: 2 місяць життя

За другий місяць життя дитина повинна набрати у вазі приблизно 800 г; збільшення в рості – 3 см.

Ваша крихітка росте і розвивається, вже з’являються перші успіхи! Міміка стала більш виразною, маля вчиться управляти м’язами обличчя, настає час першої посмішки, яка вже є менш-більш свідомою. Зір значно розвинувся, дитина бачить набагато чіткіше, на більш далеку відстань, намагається слідкувати оченятами за предметом, що зацікавив. Маля добре розрізняє світло і темряву, кольори.

Розвиток дитини по місяцях: 1 місяць життя

За перший місяць життя дитина повинна набрати у вазі приблизно 600-800 г; збільшення в рості 3-4 см.

Часто матусі-початківці сповнені сумнівів і побоювань: «Чи все я роблю правильно, доглядаючи за своєю крихіткою?», «Чи не опустила чогось важливого?». Найважче, звісно, на початку, коли досвіду мінімум, а завдань багато. Та й сили ще не ті після пережити пологів…

Розвиток дитини по місяцях (вступна стаття)

Розвиток кожної дитини – річ дуже індивідуальна. Хтось починає рано ходити, хтось, натомість, радує батьків все новими і новими словами (інтенсивно розвивається мова), а у когось у рік вже повний рот зубів. Тому не хвилюйтеся, якщо Ваша дитина не вміє ще того, що вміють сусіди-ровесники, уважніше придивіться, проаналізуйте, і Ви зрозумієте, що Ваш малюк також має дуже вагомі досягнення, але у іншій сфері. Темпи розвитку є не настільки визначальними, важливішою є послідовність у розвитку. Повільно? - Зате впевнено, крок за кроком, сходинка за сходинкою, не перескакуючи через одну.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас