Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Сльози, розірвані бланки та невдале списування: 3 історії про ЗНО

Сльози, розірвані бланки та невдале списування: 3 історії про ЗНО

Майже за 10 днів сотні абітурієнтів відправляться на своє перше тестування. Для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні цього року зареєстровано 354 051 особу. Минулого року для участі в тестуванні було зареєстровано 335 843 особи. Які емоції переживають учасники тестування? Освітній проект «Відкривай Україну» запитав в абітурієнтів минулих років.

Оксана Колесников, учасниця ЗНО 2012, м. Харків

«Я закінчувала школу з золотою медаллю і думала, просто зійду з розуму, коли настав час тестування. Мої батьки мені не переставали казати: якщо я складу тестування менше, ніж на 180 балів – я не зможу вступити в жоден навчальний заклад. Я не пам’ятаю, який предмет я писала першим, але точно згадую, як від нервів надірвала бланк. Пошкодження було незначне, тому мені дозволили складати тестування далі. Всі предмети я склала десь на 185-190, але після тестування вручила сертифікат батькам і тиждень провела вдома із какао і серіалами», - розповідає дівчина.

Світлана Кравчук, учасниця ЗНО 2010 та 2011 років, м. Бердичів

«Я пам’ятаю, що у цей рік з’явилися обов’язкові до складання предмети: рідна мова, математика або історія України. У нас у родині відбувалися справжні баталії: мати хотіла аби я подавала документи на політологію, а я – на економічний. Скандали про те, який предмет складати, стояли аж до завершення реєстрації. В результаті, мати на мене «натиснула» і з абсолютно абсурдними аргументами, типу «математику ще ніхто більше 140 балів не склав» та «там спеціально «валять»» змусила мене піти на тестування з історії. Спойлер: я його завалила. Історії я не знаю і тому підготувала собі «шпори». Вранці перед тестуванням написала на ногах дати, терміни і пішла. «Спалили» мене, коли у вбиральні я шукала дату затвердження І універсалу. Я забула елементарно притримати двері... Тому тестування я складала ще й наступного року!».

Валерія Артеменко, учасниця ЗНО 2013, м. Вінниця

Валерії пощастило: предмети обирала самостійно, батьки підтримували. Проте, один нюанс змусив понервувати: «3 червня було тестування з хімії, а 1 у нас випускний, кафе і зустріч світанку. Другого числа я майже весь день проспала із думкою про те, що я і так готувалася до тестування. Наступного дня, отримавши бланк, я зрозуміла, що абсолютно нічого не пам’ятаю. Ось так спрацювала моя пам’ять. Буквально півгодини я билася над формулами. Хотілося дзвонити мамі, плакати і кричати, що я тупо нікуди не вступлю і піду роздавати листівки. Допомогло заспокійливе, але я досі пам’ятаю, ось цю абсолютну безпорадність, коли ти півроку вчишся, а за один день все забуваєш», - розповідає Валерія і додає, що хімію вона таки написала на 188,5 балів.

Аби зменшити рівень стресу у школярів, мережею шириться флешмоб #ЩастиНаЗНО, де музиканти, актори, блогери розповідають про свій досвід складання іспиту та діляться своїми емоціями. Започаткували флешмоб у проекті «Відкривай Україну».

17 травня у м. Київ, у Hub4U менеджери проекту спільно з представниками МОН організовують презентацію практичних порад від психологів та освітян для батьків, вчителів та учнів «Як скласти ЗНО на 200 балів».

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас