Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як відрізняються ціни на квитки в кіно в Україні і світі

Як відрізняються ціни на квитки в кіно в Україні і світі

У розпал літнього кінотеатрального сезону, повного прем'єр в першу чергу для молодшої аудиторії, в Picodi.com вирішили проаналізувати, наскільки відрізняються ціни на 2D і 3D сеанси по буднях і вихідних в Україні, країнах Європи, Азії і деяких інших.

З тих пір, як брати Люм'єр в 1895 році показали свої «рухомі картинки» в Парижі на бульварі Капуцинів, кіно стало одним з найбільш масових розваг, а для деяких - «найважливішим із мистецтв». Кінематограф був і способом заробітку на демонстрації «іншого життя» в період економічної кризи, і дієвим механізмом пропаганди і популяризації ідей (в не менш кризові моменти історії). Робота Picodi.com ніяк не досліджує вплив кіносеансів на людину, об'єктом вивчення стала виключно фінансова сторона питання. По-перше, ми дізналися, наскільки 3D дорожче за 2D сеанси. По-друге, ми порівняли вартість «квитка в кіно» у вихідні та будні.

«І на екрані твій улюблений герой...»

У середньому в більшості проаналізованих країн вартість 3D-сеансу дорожче 2D рівно на вартість окулярів, яка може становити 10-25% від ціни стандартного квитка. Така ситуація зафіксована в Україні, Польщі, Білорусі, Чехії та в багатьох інших країнах – не тільки в Європі. Варто зазначити, що поступово кінотеатри відмовляються від практики роздавати окуляри безкоштовно перед кожним сеансом. На 3D фільм можна прийти з окулярами з минулого разу або придбати нові, які пізніше опиняться в купі таких самих, що купуються через забудькуватість. Це, до речі, може стати одним із способів додаткового заробітку кінотеатрів, нарівні з попкорном та чіпсами.

У деяких країнах різниця в ціні на сеанси перевищує 30%. Зокрема, в Німеччині ви доплатите 3 євро за сам 3D сеанс і ще 1 євро за окуляри, таким чином, різниця від стандартного показу складе 45%. У Киргизії, Вірменії та Казахстані зафіксована різниця в 50-60%. Найменше ціни на квитки відрізняються в Фінляндії (7%), Саудівській Аравії та Словаччині (6%), Сінгапурі (3%). Не найвигіднішою розвагою може виявитися 3D-сеанс в Швейцарії, Люксембурзі та Португалії. Як видно з рапорту, ціни дуже різняться незалежно від того, чи перебуває країна в Єврозоні, ЄС і наскільки прогресивна економіка держави.

Чи варто проводити вихідні в кіно?

Прийнято вважати, що сеанси у вихідні дорожчі, ніж в будні дні. Як співається у відомій пісні, «и каждый вечер он без денег немного», тому кожен студент знає, що в кіно краще ходити на ранкові сеанси на робочому тижні. Наприклад, в Україні квитки в уїк-енд (вечір п'ятниці, субота та неділя) коштують в середньому на 22% дорожче. Схожу різницю в ціні можна зустріти в Польщі, Росії, Румунії, а в Австрії вона досягає 38%.

Проте, в більшості країн немає різниці в ціні квитків. Принаймні, працівникам відділу аналітики Picodi.com вдалося знайти доступні сеанси у вихідні дні за ціною якогось стандартного вівторка.

Статистика відвідуваності кінотеатрів Європи

Найбільшу кількість глядачів зафіксовано в грудні. Два значних піки в році: жовтень-грудень і лютий-березень.

Найбільш відвідувані дні – уїк-енд. Від 55% до 65% тижневого потоку клієнтів припадає на п'ятницю, суботу та неділю.

Найбільш відвідуваний день в році останні кілька років припадає на суботу після Дня св. Валентина (в цьому році День всіх закоханих випав на четвер, а максимальна відвідуваність кінотеатрів зафіксована в суботу, 16.02.2019). Кількість глядачів за 4 дні в період цього свята (тобто четвер, п'ятниця, субота та неділя) склала 26% від кількості глядачів за весь лютий.

Методологія

Вартість квитків порівнювалася за даними, доступними в мережі інтернет на офіційних сайтах кінотеатрів. З дослідження були виключені кінотеатри музейного та нерепертуарного показу, а також всі випадки промо-акцій з продажу квитків: до вибірки потрапив один стандартний квиток на вечірній сеанс популярних фільмів, що демонструються в липні 2019 р. При конвертації валют використаний офіційний курс станом на липень 2019 р. За статистикою відвідуваності ми звернулися до представників кількох кінотеатрів Європи.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас