Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Секрети цифрового покоління школярів: соцмережі, перше кохання та стосунки з батьками

 Секрети цифрового покоління школярів: соцмережі, перше кохання та стосунки з батьками

ТСН з’ясувала, що сучасні діти багато часу проводять у соціальних мережах, раніше закохуються та часто мають проблеми із зором, поставою та серцем

Цього тижня ТСН на “1+1” розпочала спецпроект про сучасних дітей “Покоління", щоб розповісти глядачам, чим живуть і захоплюються школярі, про що мріють і як закохуються, де втрачають здоров’я, та чим займаються, поки їх не бачать батьки.

В рамках спецпроекту журналістка Людмила Бадалян досліджувала тему здоров’я сучасних дітей. Як вдалося з’ясувати разом з лікарями та експертами, серед найпоширеніших проблем зі здоров’ям у школярів - короткозорість, сколіоз і зайва вага.

Сюжет: https://www.youtube.com/watch?v=5sfEyVo5ReE

Українська статистика свідчить, що за час шкільних років хвороби серця і судин частішають втричі, троє з десяти учнів випускного класу мають зайву вагу, а ще троє — поганий зір, і у всіх проблеми зі спиною. Фізичні нормативи вони виконують гірше за однолітків попередніх років.

Докторка медичних наук Аліна Платонова розповідає, що здорових випускників — 6-10%. А офтальмологиня Ірина Рухлядіна зауважує, що до випускного класу проблеми із зором має кожна п'ята дитина. Батькам, щоб не прогледіти здоров'я дитини, слід стежити за скаргами на самопочуття. І одним із симптомів погіршення зору може бути головний біль чи нудота.

У практиці лікаря-ортопеда Валерія Бахмута частішають пацієнти, у яких спостерігається асиметрія у плечах. З його слів, всі сучасні школярі у групі ризику, а причина тогоу — носіння рюкзак на одному плечі, неправильна постава, коли сидять за гаджетами. Крім того, фізична активність школярів теж майже на нулі. Дитяча кардіоревматологиня Любов Глєбова нарікає, що нині діти майже не гуляють на вулиці і не займаються спортом.

Водночас медики наголошують, що саме в школі проблеми зі здоров'ям дитини можна поліпшити і результат дадуть саме пильність батьків, вчасне звернення до лікаря і розуміння дитини.

В іншому сюжеті спецпроекту журналіст Мирослав Ганущак намагався зрозуміти сучасних підлітків. Провівши з молоддю декілька днів, він зробив висновки, що діти не читають, обожнюють танцювати, слухають російський реп, зациклені на соцмережах, мріють стати лікарями, юристами або блогерами.

Сюжет: https://www.youtube.com/watch?v=_XTa4IqiRP8&t=3s

До дослідження теми підлітків ТСН залучила типову представницю цифрового покоління – популярну блогерку з ТікТоку, 15-річну Валерія під ніком "Відео бейбі". Разом з нею та соціологом ТСН ств

орила віртуальну анкету, яку заповнили 1800 підлітків від 14 до 17 років.

Як виявилося з її результатів, кожен четвертий підліток - танцює. Але тут треба дякувати соцмережам — ці танці для ТікТоку. Близько 17% опитаних займаються спортом або малюють, а от таке заняття як читання приваблює лише кожного сотого (1%).

Якщо випаде вільна хвилина, 42% опитаних негайно використають її для соцмереж. І саме соцмережі своєю найбільшою проблемою вважають 57% підлітків. У топі також — шкідливі звички і нерозуміння з боку дорослих. Водночас 86% опитаних свої стосунки з батьками вважають хорошими.

Як і коли проявляється перше кохання в сучасних дітей, які їхні перші побачення та чи варто батькам перейматися – нам галася з’ясувати журналістка Марія Шевченко.

Сюжет: https://www.youtube.com/watch?v=pIlYaumXCA4

“Про кохання говорять нині не тільки старшокласники, це не дивина навіть у першому класі. Якщо раніше проявами симпатії були листування на уроках, смикання за коси та написи на асфальті, то тепер почуття вимірюються у "лайках" в Мережі. Сердечні справи сучасне покоління обговорює спокійно і не соромлячись. Вони переписуються у Мережі "24 на 7", - розповідає журналістка у сюжеті.

Наймолодшим експертам, які прийшли коментувати тему журналістів, 10 років. Одна з дівчаток навіть зізналася, що нині закохана. А її однолітка додала, що вже навіть цілувалась. Психологи, тим часом заспокоюють і кажуть, що людина здатна усвідомити любов навіть у п'ятирічному віці. А сексолог додає, що справа не лише в інтелекті. А й у тому, що в сучасного покоління статеве дозрівання починається раніше.

"Статеве дозрівання починається вже від 8 років. У 9 -10 років буває менструація, уже набагато раніше вони стають дорослими", — пояснює фахівець.

Дослідження ЮНІСЕФ доводять, що кожен десятий підліток нині отримує інтимний досвід в 12 років і раніше. Більшість опитаних підлітків зізналися, що відповіді на важливі питання шукають в інтернеті, тому що їм соромно про це говорити з батьками. Водночас експерти радять батькам бути відвертішими із дітьми і все делікатно їм пояснювати.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас