Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Остапчук, Преподобний та Артем Неба проведуть сучасний Урок Чорнобиля

Остапчук, Преподобний та Артем Неба проведуть сучасний Урок Чорнобиля

Володимир Остапчук, Олександр Преподобний та Артем Неба спробували себе в ролі викладачів тематичних Уроків пам’яті Чорнобиля, які презентують до 35-х роковин трагедії школярам 1-11 класів.

За підтримки Українського культурного фонду група педагогів, у партнерстві з Національним музеєм «Чорнобиль» та Європейським інститутом Чорнобиля, провела роботу над оновленням дидактичного матеріалу Уроків пам’яті Чорнобиля. Оновлення, яких зазнала програма, стосуються як змісту, у зв’язку з появою нової інформації з розсекречених документів КДБ, так і формату – Уроки будуть представлені у цікавому сучасному відеоформаті.

26 квітня на сайті СhornobylLessons.com вчитель будь-якої школи України, зможе знайти “Урок пам’яті Чорнобиля”, розроблений спеціально для кожного з першого по одинадцятий класи, та організувати його перегляд для своїх учнів.

Благодійну участь у проєкті взяли відомі українські теле- та радіоведучі: Володимир Остапчук, Олександр Преподобний та Артем Неба, які спробували себе у ролі вчителів молодшої, середньої та старшої школи відповідно. Ділимося із вами враженнями кожного із них та особистими згадками про трагедію, що мотивували їх приєднатися:

Володимир Остапчук, шоу-мен, ведучий програми Маска на телеканалі Україна:

«Кожен раз мене бере злість від цинічності тієї влади, від того, як вона брехала людям і не турбувалася про їхнє здоров'я. Головним для неї було зберегти своє «обличчя» на міжнародній арені. Мені було півтора роки, коли сталася аварія, і нас з сестрою-близнючкою, як зазвичай, вивозили гуляти в колясці. Батьки нічого не знали. У той час у ЗМІ нічого не просочувалося. А зараз, я більш ніж впевнений, що діти, яких – я дуже вірю – ця трагедія не торкнеться, повинні знати цю історію, щоб таке недбале ставлення до людей більше ніколи не повторилося».

Олександр Преподобний, шоу-мен, ведучий програми Гроші на 1+1:

«Під час зйомки я збагнув – як круто було б побачити подібний проєкт у мій шкільний час. Адже для мого покоління Чорнобиль був лише примарною асоціацією зі словом «трагедія», а от про причини і наслідки ми мало що розуміли! Якщо після перегляду у школярів виникне бажання дізнатися про чорнобильську історію більше, вважатиму, що ми попрацювали недарма!»

Артем Неба, ведучий, діджей радіо KissFM:

«Чорнобиль – це справді важка книга нашої історії, яку можна перечитувати сотні разів і кожного разу дописувати чергову главу. Нові факти, доступ до інформації, інтернет, вільні ЗМІ й бажання змін – допомагають чесно подивитися в очі трагедії. Звісно, драматизм катастрофи не піддається ніякому виміру й сколихнув весь світ. Наша країна довгий час була заручницею цих обставин та несла тягар, як приклад страшних помилок. Але я оптиміст, і вірю, що після чорної смуги прийде світла, а принесемо її ми з вами. Адже тепер це слід, за яким можна пройти у минуле, але який веде нас у майбутнє...»

В залежності від віку, в уроках буде розкрито не лише наслідки радіаційного забруднення, а й медичні та соціальні наслідки аварії на ЧАЕС, в яких сьогодні ми живемо і з якими будуть жити наші нащадки. У старших класах розглянуть й політичні передумови та вплив трагедії на становлення незалежної держави Україна.

Особливу увагу буде приділено її інформаційній складовій – пропаганді, фейкам та маніпуляціям з боку влади Радянського Союзу, які напряму вплинули на кількість жертв трагедії. Сьогодні інформаційна трагедія Чорнобиля повинна стати наочним прикладом в підручниках з інформаційної безпеки та кейсом для вивчення можливих наслідків гібридної війни в Україні.

Проєкт створюється за підтримки Українського культурного фонду, Національного музею «Чорнобиль», ГО «Європейський інститут Чорнобиля» та сприяння Міністерства освіти та науки України і Всеукраїнської школи онлайн.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас