Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

ГО “Смарт освіта” спільно зі Світланою Ройз запустили проєкт “Скриня в укриття” для шкіл

ГО “Смарт освіта” спільно зі Світланою Ройз запустили проєкт “Скриня в укриття” для шкіл

ГО “Смарт освіта” надіслала перші скрині до 15 шкіл в межах проєкту “Скриня в укриття”.

Із початку повномасштабного вторгнення українські учні змушені ховатися в укриттях шкіл під час повітряної тривоги. У таких умовах освітяни проводять уроки та намагаються організовувати дозвілля дітей. Команда експертів ГО “Смарт освіта” спільно з сімейною та дитячою психологинею Світланою Ройз, створили ресурсну скриню для того, аби зробити перебування в укриттях комфортнішим і для дітей, і для освітян.

До скринь увійшли речі, які допоможуть дітям впоратися з тривожністю: антистресові іграшки, пазли-каремати, схеми-оригамі, освітлювальні прилади, зігріваючі пледи, настільні ігри, добірка книг, спеціально створені для дітей різного віку розмальовки на патріотичну тематику та інше. Цей проєкт — пілотна версія, де перші 15 шкіл зможуть протестувати склад скринь, а “Смарт освіта” — проаналізувати потреби та, за необхідності, змінити наповнення для наступних партій.

Організація створила три різні набори скринь в укриття: для дітей початкової школи, середньої та старшої. Кожна скриня розрахована на одночасне перебування в укритті ста дітей.

Світлана Ройз про добір матеріалів для скрині в укриття зазначає: “Ми проаналізували стратегії подолання стресу, які використовують діти, і пропонуємо те, що стане в пригоді для стабілізації їхнього емоційного стану. Більше того, ці речі – «інструменти», які можуть бути універсальними. Наприклад, пледи і пазли-каремати – не тільки щоб було тепло, а й для того, аби створити своє “захищене місце”, сенсорні та тактильні кульки – не лише для масажу й повернення відчуття контакту з тілом, а й для стійкості, відчуття контакту з реальністю.

У скрині ми також дібрали матеріали для зорового каналу, рухової активності, матеріали для творчості, книги. А ще терапевтичні інструменти: дихальні картки, матеріали для врегулювання емоцій. Найголовніше під час переживання травматичних подій та стресу – мати можливість на щось вплинути, зробити дію, щось проконтролювати. Все, що є в цьому наборі – для того, аби дитина могла повернути собі контроль і відчуття безпеки”.


Галина Титиш, очільниця ГО “Смарт освіта” розповідає: “Ми не анонсували цей проєкт широко. Однак після передсвяткового повідомлення на сторінці організації у Фейсбук про те, що чекаємо заявки від шкіл на отримання спеціально зібраних боксів для укриттів, отримали десятки коментарів та повідомлень. Зараз працюємо над тим, аби підтримати усі ті сотні шкіл, які до нас звернулись”.

Над скринею в укриття працювали:

• команда ГО “Смарт освіта”;
• психологиня Світлана Ройз;
• Лабораторія дитячого читання “БараБука” Національного центру “Мала академія наук України” на чолі з Тетяною Стус;
• ілюстраторка Лідія Голоско.

Проєкт “Скриня в укриття” здійснює ГО “Смарт освіта” за підтримки ChildFund, МБО "Фонд Східна Європа" та Terre des Hommes.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас