Частина глядачів не переносить модні нині картини, зняті в тривимірному зображенні. Від перегляду таких фільмів деяким людям стає зле. Запаморочення, нудота, а іноді головний біль - класичні симптоми локомоційної хвороби - можуть виникати під час такого кіносеансу.
Причина полягає в тому, що ілюзія, яка відтворюється на екрані, тривимірного простору відіграє злі жарти з мозком і органами зору окремих людей. Як роз´яснив офтальмолог доктор Джеймс Сальц із Університету Південної Каліфорнії в Лос-Анджелесі, 5 відсотків населення через погану координацію зору правого й лівого очей взагалі не здатні сприймати тривимірне зображення. "Щоб оцінити переваги таких фільмів, очі повинні взаємодіяти ідеально, як одна команда. Зображення в обох очах повинно бути однаково добрим. Тоді ви одержуєте якісне накладення обох зображень", - пояснив Сальц.
"Мозок направляє додаткові імпульси, щоб обидва ока працювали скоординированно. Якщо це триває довго, мозок і очі починають втомлюватися від напруги", - уточнив офтальмолог. За його словами, кіносеанс, зазвичай, триває до трьох годин. Немає нічого дивного в тому, що під кінець перегляду деякі глядачі відчувають нездужання.
За матеріалами ictv.ua