Міська влада невпинно дбає про здоров´я киян. Протягом останніх трьох років Київрада була ініціатором актів, які обмежують тютюнопаління та вживання алкоголю. Найголовнішим стало рішення про обмеження вживання та продажу пива і слабоалкогольних напоїв. До слова, до 2009 року пиво взагалі не вважалося алкогольним напоєм, а відносилося до загальної групи продовольчих товарів, у той час як медики вже давно почали бити на сполох через зростаючий пивний алкоголізм. Завдяки торішнім ініціативам Київради пиво отримало своє визначення у Правилах торгівлі алкогольними та слабоалкогольними напоями. «Однак інші законодавчі акти, які містять обмежувальний характер щодо алкогольних і слабоалкогольних напоїв, зокрема стосовно пива, було недоопрацьовано. Ми побачили, що нині поки що ця процедура не рухається»,— зазначила заступник голови КМДА Алла Шлапак.
Тому на обмеженні торгівлі хмільними напоями столична влада не зупинилася. Вчора під головуванням пані Шлапак відбулося чергове засідання комісії Київради з питань охорони здоров´я та соціального захисту. На ньому депутати ухвалили проект рішення, згідно з яким Київрада звернеться до Президента України, Верховної Ради та Кабміну щодо внесення змін до Закону України «Про рекламу». Столичні народні обранці просять обмежити використання реклами пива на телебаченні та під час масових і спортивних заходів. «Тому що нині ми прекрасно бачимо: коли транслюють футбольний матч на телебаченні, то обов´язково він супроводжується рекламою пива. І її жертвами є не лише доросле населення, а й діти, які перебувають поряд. Виходить, що разом із пропагандою здорового способу життя ми відбираємо у багатьох людей частину їхнього здоров´я»,— пояснила чиновниця.
У мерії розуміють, що, відмовившись від реклами пива, бюджет матиме певні втрати, але через пропаганду споживання алкоголю країна втрачає набагато більше — сотні життів. «Давайте будемо рахувати не коштами, а втраченими чи підірваними життями»,— наголосила пані Шлапак.
У комісії сподіваються на якнайшвидшу реакцію уряду. Врегулювати це питання планують до літа. Під час проведення масових святкувань із використанням великої кількості спонсорів воно, як ніколи, буде актуальним.